Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mennyi gyümölcsöt ehet egy...

Kreativ eLeM kérdése:

Mennyi gyümölcsöt ehet egy nap egy nyolc hónapos baba?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem ezt, mert imádja és bármennyit megenne belőle, viszont féltem a kis pociját. A déli főzelékbe kb 90-100 g-ot szoktam tenni, a dokinéni azt mondta, hogy ezen kívül már csak 100 g-ot kaphat. Elsődlegesen azért kérdezem ezt, mert csak gyümölccsel eszi meg a tápszert és sajnos még így is alig. Nem szeretném, ha túl sok lenne neki, ezért még nem nagyon mertem neki annyit adni, amennyit szívesen megenne (egész nap enné), de több helyen olvastam, hogy védőnéni, dokinéni is mondta, hogy egy teljes étkezés is kiváltható vele, kb 200 g a főzeléken kívül. Szerintetek? Nektek mit tanácsoltak? Annak is örülnék, ha valakinek van pl. dietetikusi tapasztalata, ismerete ezzel kapcsolatban. 200 g-ba már több tápot tudnék keverni. Sajna nagyon távol állunk a napi fél litertől! Előre is köszönöm a válaszokat!

#gyümölcs #tápszer #nyolc hónapos baba
2016. jún. 12. 08:36
 1/3 anonim ***** válasza:
A főzeléket is csak gyümölccsel eszi meg? Az enyémek ennyi idősen egy nap ettek főzeléket is (hús zöldséggel, esetleg rizzsel vagy tésztával), és egyszer gyümölcsöt (akár 250 gramm, amennyit igényeltek). Nálatok megoldás lehetne, hogy a főzelékbe nem raksz gyümölcsöt, a tápszerbe meg többet raksz.
2016. jún. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Bella169 ***** válasza:

Az én lányom ennyi idősen 250- 300 gramm körül evett gyümölcsöt.

Tizóraira magában 180-200 grammot. Uzsira tejpéppel keverve kapta fele fele arányba és abból is lement 180-200 gramm. Az ebédje nem tartalmaz gyümit csak zöldséget és husit. Reggel este anyatej plusz tápszer.

2016. jún. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat! A főzeléket is inkább gyümivel eszi. Szerette a zöldséget, de kb egy hónapja mindennel sztrájkol: táppal, zöldséggel, vízzel, teával, pedig nem kényeztettem el édességekkel vagy ilyesmi. Azért köszönöm, kicsit megnyugtattatok! :)
2016. jún. 12. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!