Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Van aki HA tápszerről simára...

Van aki HA tápszerről simára váltott?

Figyelt kérdés
Mi a kockázata? Milyen tünetek jöhetnek elő, ha esetleg allergiás? Meg mernének próbálni a simát? A babám nagyon nehezen akarja enni a hipoallergént, minden etetés egy szenvedés, éhes de nem akarja elfogadni. Gondoltam kipróbálom a sima tapszert, csak tartok tőle, nehogy allergiás legyen rá. A családban 1 tejfehérje allergiás unokatesó van.
2016. jún. 13. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi próbáltunk váltani, de előjött az ekcémája, így visszatértünk a ha-sra. 15 hónaposan hagytuk el végül a ha-s tápszert, akkor már nem volt gond.
2016. jún. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Csak itt Magyarországon van ez a nagy HA táp mánia, nem is értem miért. Máshol normál tápot esznek a gyerekek, ha esetleg mutat allergiás tüneteket, akkor váltanak HA tápra... Az enyém simát eszik, fel sem vetődött, hogy HA-t egyen. Semmi baja tőle.
2016. jún. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mert nem akarjak megvarni a tuneteket, semkinek se jo az. Egyebkent mi 7 honapos koraban valtunk, a doki mondta, hogy most mar nyugodtan. Senki se allergias semmire a csaladban egyebkent.


Szerintem masik markabol kellene HA-t kiprobalnod kezdetnek, de nyilvan a doki tud segiteni. A mienk jol eszi a Bebat.

2016. jún. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Eddig evett Bebát, most Milumilt eszik. Egyiket se szerette :(
2016. jún. 13. 22:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Én váltottam az enyémeknek, de nálunk a családban ételallergia nem jellemző. a nagynéninél jött elő, de az is csak most derült ki.


A nagyobb fiam Milumil Ha-t kapott, aztán valamikor 2-3 hónap között nyaraltunk és a DM-be futottam be tápszerért, ott vettem neki tartaléknak a legeslegelső PRE(?) babylove tápszert, amiben csak laktózból van szénhidrát.

Egy-egy alkalommal kapott belőle, semmi baja nem volt, úgyhogy lassan lecseréltük nem HA tápszerre teljesen a Milumilt és felváltva kapta az 1, majd 2-es babylove-al. Mikor melyik volt kéznél.


A kicsinél enyhébb laktózérzékenység jött elő, vele próbálkoztam MIlumil HA, majd mellette a colief, majd Humana GI csökkentett laktózos tápszerrel is, de nem lakott jól. Végül kicsit erőltettem a Milumil HA-t és szintén 3 hónap körül a babylove tápszerrel megpróbáltam, bejött és írattam sima MIlumilt-t fel, mert az 6 hónapig még olcsóbb is volt.

Semmi baja nem volt a sima tápszertől sem, illetve akkor már a HA sem bántotta a hasát.

2016. jún. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy érzem, hogy kicsit túl van lihegve ez a HA-s dolog. Jó persze, kell az óvatosság, de akkor is túlzásnak gondolom.

Amúgy első gyereknél nálunk is az volt a gond, hogy már nem nagyon akarta megenni, 3 hós korában váltottunk a simára. Semmi gond nem volt, nálunk a családban amúgy sincs semmi féle allergia.

A második gyerkőcnél mikor kellett a tápszeres pótlás már egyből simát kapott.

2016. jún. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nestlé baba ha startot kapott először. Nagyjából 3 hónapig aztán sima pro. Mivel semmi negatív tünet nem lett így maradt ez 1 éves korig persze életkor szerinti változatot kapta. Most fog születni a 3.babám nála is ha lesz az első pár doboz aztán majd váltunk.
2016. jún. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!