Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Újszülöttnek mennyi tápszert...

Újszülöttnek mennyi tápszert kell bekeverni mennyi vízzel?

Figyelt kérdés

Annyi van csak a dobozon, hogy a gyerekorvossal egyeztetve. De a receptre rá volt írva, de elfelejtettem már mi volt ráírva.

Hány kanál/gramm tápszer kell mennyi vízbe? És naponta kb hányszor? Milumil HA start lett felírva.


2016. júl. 28. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Beba ha pro start: 1-2 hetes: 90ml-hez 3 kanal napo 6etkezes,kesobb 3-4 hetes:120ml, 4 kanal, napi 5 etkezes.
2016. júl. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az alapképlet az, hogy a napi adag 150 ml testsúlykilogrammonként. Pl. 3 kilós baba => 3*150=450 ml kb. a napi adagja. A dobozon rajta van az adagolás, ott látod, hogy mennyi vízhez mennyi kanállal kell. Mi sokfélét próbáltunk, de eddig mindegyik úgy volt, hogy 1 adagolókanál + 30 ml víz. Az első hetekben az én babám 8-10 alkalommal evett, hathetes korától pár hétig 6-7-szer, aztán ráállt 5-re. De minden babának megvan a maga igénye, ritmusa, amit ki kell tapasztalni. :)
2016. júl. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A dobozon minden infót megtalálsz.
2016. júl. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Keverj be 90 ml vízbe 3 adagolókanállal és meglátod, hogy mennyit fogad el.

A Milumilon tényleg nem írnak mennyiséget az első 2 héttel kapcsolatban.

Az enyém 10-20 milit hagyott egyébként abból a mennyiségből, amit írtam.

2016. júl. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
A tápszer keverése minden esetben: 30 milihez 1 kanál tápszer. Jobban jársz, ha egy nagyobb üvegben, dobozban (amiben tudod) keversz be egy nagyobb adagot és onnan öntesz mindig annyit, amennyi a babának kell, mert nem tudsz bekeverni pl. 50 milit, de hogy mennyit eszik, azt csak te tudod. (A mienk 70 milit evett az első héten.)
2016. júl. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az adagolást már leírták, nekem 50-70 mili között evett az elején :)
2016. júl. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!