Mennyit adjak a babának?

Figyelt kérdés
2 hetes babám és 4kg (nagy babóca) :) . A tápszeren lévő utasítás szerint 2től 8 hetes koráig 90 ml kell ennie vuszont súlyban 3kg babát ír. A 4kg babát 8hetes korától írja és 120 ml kell adni. Akkor most menjit adjak? A korát vagy a súját kell elsődleges szempontnak tartani?
2016. szept. 4. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:

annyit kell adni neki amennyit kér.probáld meg a 120 ml és ha kér még, neki több kell.utána probáld ki a 150 ml. ha aztmegissza és úgy látod hogy jól van lakva (elalszik, vagy már elutasitja az üveget)

az én egy éves fiam soha nem evett többet mint 120ml.

neki enniyt kért a pocakja.

2016. szept. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Minden baba más.Neked kell kitapasztalni mennyi az ami jól esik neki.Csinálj 120-at,és meglátod mennyit fogad el.Lehet csak 80at eszik,az is lehet,hogy 150et
2016. szept. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat megprobàlok akkor neki adni 120 ml-t és meglásuk hogy mi lesz!
2016. szept. 4. 13:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én babám jó étvágyú, simán megette a 120 milit 4 kilósan. (Az más kérdés, hogy ez 5-6 hetes kora volt, de egyébként a súlyát kérdezték mindig tápszeradaggal kapcsolatban.) Persze volt mikor hagyott belőle és olyan is, mikor kért még.
2016. szept. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az orvos és a védőnő is, hogy kilónként 150 mili a baba adagja, tehát ha a te babád 4 kilós akkor egy nap 600 milit kell legalább ennie.Ugye az meg hogy a nap folyamán mikor mennyit eszik vàltozó lehet, a lényeg hogy a minimum 600 mili meglegyen.
2016. szept. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez mindig annyira kiakaszt h 600ml KELL ennie a 4kilós babának. Az én babám 6,5kg és nem eszik 600ml-nél többet naponta. Pedig neki ilyen alapon 975ml-t KELL ennie. Na most mondja már meg valaki, hogy a fr*ncba tömjem bele pluszban azt a közel 400ml-t?

Mellesleg az eredeti verzió ez:

150x kg kell ahhoz, hogy gyarapodjon a súlya

120x kg ahhoz hogy stagnáljon

100x kg ahhoz, hogy ne száradjon ki.


A babám kezdetektől alulról súrolta a "kiszáradási határt" sajnos :(

2016. szept. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!