Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért központi kérdés Magyaror...

Miért központi kérdés Magyarországon az, hogy hogyan eteted a csecsemődet?

Figyelt kérdés

Ha van tej és szoptat valaki, akkor az teljesen természetes. Ha alig van tej és szenved az anya is, a baba is, akkor is erőltetik. Ha áttér az anya a tápszerre, akkor kapja, hogy nem próbálta meg eléggé, rossz anya stb... Ha lelki okokból tápszerezik, mert valamiért idegen neki a szoptatás, próbálják meggyőzni, hogy szoptasson csak azért is! Ha egy pár közösen úgy dönt, hogy tápszerezik a babájukat, akkor is törik felettük a pálcát pedig nem tudják, hogy min mentek keresztül az első pár hétben és azért döntöttek így, mert sokkal jobb egy kiegyensúlyozott anya a tápszeres babájával, mint egy idegbeteg anya az anyatejes babájával. Sokkal fontosabb, hogy együtt maradjon a család, minthogy azért menjen szét, mert megszenvedtek a szoptatással és mindennap vita volt belőle. De akkor is előítélések az emberek, ha egy pár a saját kényelmük miatt úgy dönt, hogy tápszereznek. Pl mindketten fel tudnak kelni a babához, bárhol meg tudják etetni, nem kell elbújni, szabadabbak, nyugodtan rá tudják bízni nagyira is a babát. Ha viszont nincs tej és úgy lesz tápszeres a baba, akkor az teljesen normális. Miért ennyire presztízs kérdés a szoptatás? Egy anya csak attól lehet jó anya, ha szoptat? Ha nem akar vagy nem tud szoptatni akkor az már nem is számít, később milyen embert nevel belőle? És vajon a babája mit fog mondani később? Hogy köszönöm, hogy anyatejjel tápláltál vagy köszönöm, hogy tisztességes, becsületes embert neveltél belőlem?

Miért ítélkeznek mások felett az emberek?


2017. jún. 2. 09:02
1 2 3 4 5
 41/43 A kérdező kommentje:
Nem baj, hozzászoktam már, de úgy döntöttem, hogy nem érdekel, vagyis megpróbálom, hogy ne érdekeljen. Aki tud erről, az tud, aki nem, annak meg azt mondom, hogy nem volt tejem, egyébként meg semmi köze hozzá, mit eszik a lányom. Teljesen egészsége, jó a súlya is. A védőnő azt mondta nyugodt, kiegyensúlyozott baba, ritkán lát ilyet, pedig aztán a szülei az utóbbi időben nem voltak kiegyensúlyozottak. Hál istennek csak akkor sír, ha éhes vagy tele a pelus. Egyébként viszem magammal oda, ahol éppen vagyok és elnézelődik. Esténként megetetem, utána leteszem magam mellé és alszik, mint a bunda. Tegnap azért voltam letört, mert ahogy jött sógornőm, mondta, hogy nem ítél el, de láttam a szemében a megvetést. Utána persze beszélgettünk párommal - veszekedés nélkül - mondta, hogy nem fog elhagyni, nem is akar, tehát az ilyen gondolatokat verjem ki a fejemből és, hogy szeret. Továbbá beszéltünk arról is, hogy mostantól úgy neveljük a lányunkat, ahogy mi szeretnénk, mert egyik ember A-t mondd, másik B-t. Sógornőm pl kötötte az ebet a karóhoz, hogy a lányunknak a súlya szerint mérten meg kell lennie az 540 mlnek egy nap a tápszerből, ez 4 óránkénti etetést jelent, ami egy etetésnél 90 ml tápszer. Azt mondta, hogyha sír, akkor sem adhatunk neki enni. Védőnőm szerint a lányunk nem egy robot, akit, ha beprogramozunk, akkor 6-kor, 10-kor stb fog enni, hanem akkor adjunk neki enni, ha sír, hogy éhes. Egyébként a lányunk magától is nagyon szépen tartja a 4 órát, de mivel tényleg nem robot, előfordulhat, hogy délben többet eszik, éjfélkor kevesebbet (mint ma éjszaka) és nem fogom hányásig tömni szerencsétlen gyereket. Tehát próbáljuk elnyomni a külvilág felől érkező jó tanácsokat és úgy élni, ahogy mi szeretnénk. Mert azt, ami volt, azt még egyszer nem szeretnénk. Nem azt mondom, hogy teljesen jól vagyok, de a tegnapi beszélgetés - meg ahogy nektek kiönthettem a szívemet - segített. Köszönöm szépen, remélem, mostantól már minden más lesz.
2017. jún. 3. 13:55
 42/43 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb,ha az osztoneidre hagyatkozol. Ha van tejed,akar minimalis is,javaslom,hogy add neki. Sokat,sot a legtobbet jelent az immunrendszer fejlodeseben. De! Dontsd el,hogy mit szeretnel vagy szeretnetek,nem kell vacilalni tul sokat. Eszik,boldog,boldog mindenki. Foleg nem kell senki,plane idegen emberek megerositese,hogy jol csinalod-e? A kisbabad a legjobb megerosites,hogy hogy csinalod a dolgaidat. Fiatal vagy meg,nagy a nyomas kezdetben,de ne aggodj, osszehangolodtok majd a kicsivel, hagyj magadnak es babanak is eleg idot erre. A 'regi eletedet' mar ne nagyon vard vissza, hiszen a kisbaba hatarozza meg innentol a mindennapokat, de megeri hidd el. Legyel turelmes,engedd el a rossz dolgokat a fejedbol es csak arra koncentralj,hogy a baba boldog legyen. Ez az egesz titka :) Tarts ki,megeri ;) Egy 5 honapos kisfiu anyukaja
2017. jún. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm ;)
2017. jún. 4. 17:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!