Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A szója alapú tápszer káros a...

A szója alapú tápszer káros a babára?

Figyelt kérdés
Szója alapú tápszert kap, mert tejallergiás és mindenhol rosszat olvasok akkor most ártok vele
2017. júl. 29. 03:51
 1/5 anonim válasza:

Mivel hormonális hatása van (fitoösztrogén) nem biztos, hogy szerencsés. Hiteles vizsgálatról nem tudok e téren.


Arra szoktak hivatkozni, hogy Ázsiában rég óta nagy mennyiségben fogyasztanak szóját és nem mutattak ki káros hatását. Azt felejtik el hozzátenni, hogy ennek az elfogyasztott szójának nagy hányada fermentált. (a baba tápszerben nincs fermentálva)

2017. aug. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?

Ki adta/vette/írta fel a tápszert?

Egyáltalán milyen tápszer?


A legtöbb baba pocakja azt se bírja, ha a szoptató anya szóját fogyaszt. Kisgyerekek 3 éves kortól fogyaszthatják.


A sok szója férfiaknál bizonyítottan szívbetegségekhez vezet. Pont azért, mert fitoösztrogént tartalmaz.


Úgyhogy jó lenne először azt tudni, hogy milyen idős a pici, és milyen tápszer.

A tejfehérjére vagy a tejcukorra allergiás egyébként? Ez se mindegy.

Ezért nem hasraütés alapon tápláljuk a babát, hanem a gyerekorvossal konzultálva. Amit ő felírt, azt egész biztosan adhatod!

2017. aug. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves 2.válaszadó!

Gyerekorvos írta fel, mert semmi nem vált be neki tejallergiás és a tejcukorral is baj van, és eddig hiába írta ki a tejmentest de laktozt tartalmazott így a tünetek nem változtak akkor mondta próbáljuk ezt ezzel semmi gond nincs tünetmentes, csak közben olvastam a szojarol azért tettem fel a kérdést.. 7hetes kisfiú és a 8. Tápszer ami bevalt humana SL...

Tejalapu tápszertől ment a hasa, borzasztoan hasfajos volt, kihanyta, és ekcéma szerű kiütèse volt

2017. aug. 2. 13:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben, ha kétségeid vannak, akkor hívd fel a gyerekorvost, és kérdezz rá ezekre!

Gondolom, ez olyan tápszer, ami speciális igényekre, babáknak lett kialakítva, valószínűleg mindent, ami puffaszt, vagy gondot okozhat, azt kivonták belőle.

A mi dokinénink nagyon jó fej, ilyen kérdésekkel bármikor fel lehet hívni.

Ennie meg valamit kell szegény babának. :(

2017. aug. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rá fogok kérdezni mindenképp, de én is úgy vagyok vele valamit ennie kell és már nem szeretném ha kísérleteznek szegenyen :(
2017. aug. 3. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!