Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Lehet a tápszerre érzékeny...

Lehet a tápszerre érzékeny egy baba/kisgyerek?

Figyelt kérdés
20 hónapos a fiam,csecsemőként néha kellett adnom tápszeres pótlást neki,de mindegyik tápszertől vagy nagyon ment a hasa,vagy a nem hasfájós babának ujra rettenetesen elkezdett fájni vagy pár percen belül sugárban kihányta.4-5 félét is próbáltunk,de mindegyiknél ez volt( 1-1 félét 2-3 alkalommal kapott) Most megivott egy deci 6. féle tápszert,és az is sugárban kijött belőle.Tejtermékektől semmi baja nincs.Milyen összetevő lehet a tápszerben amit nem bír a gyomra?Ha ezeket nem birja akkor a junior gyerekitalt meg se probáljam?(esténként még anyatejet kap,de lesz egy olyan nap amikor elutazunk,nem tudok neki adni,az miben másabb?)

2017. júl. 30. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Jó, de melyik 6 félét próbáltátok?

Így lehetne bármit is mondani.


A tejital is tápszer, de sokkal kevésbé feldolgozott formában tartalmazza a tejet, így érzékeny pocaknak rosszabb.


Egyébként a tejtermékek között a tehéntejet is érted?

2017. júl. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen tejterméket minden féle módon eszi-issza,sima tejet is kap ha éppen kér.

Jo rég volt mikor tápszert kapott de megprobálom összeszedni:

Beba HA,és a HA/AR is,milupa HA,(most amiből ivott legutobb az nem HA volt csak sima milupa 1es),Humana HA,és babyfit,ezek voltak amiket probáltunk.


ja azt elfelejtettem irni hogy a lefejt tejet nem issza meg,az nem opcio mikor el kell utaznunk sajnos

2017. júl. 30. 12:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is kihányja a tejpépet,a milumil sinlacot is. Doki még nem is hallott ilyet. Szerencsére anyatejes.
2017. júl. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
én dokim is igy vélekedik,de akkor sima tejet adjanak neki este mikor nem leszek vele?
2017. júl. 31. 17:33
 5/6 anonim ***** válasza:
20 hónaposan már akármit ehet vacsira. Az én 16 hós lányom ma este vajas kenyeret evett kockasajttal paradicsommal meg egy babakekszes jóéjtpapit (ez üveges bébiétel,tulajdonképpen tejbegríz). De én is gyakran főzök vacsira neki tejbegrízt. Gondolom,vacsizik rendes kaját is,cicivel csak altatod ( én így csinálom). Ha ügyes,aki altatja,elalszik cici nélkül is. Ha jóllakott.
2017. júl. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
sajnos nem alszik cici nélkül,ha ébred éjjel akkor is azt keresi,ezért gondoltam hátha könnyebb lenne vacsi után valami tejital szerűség.Gluténérzékeny,igy nem ehet mindent sajnos.
2017. júl. 31. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!