Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért csinálja ezt éves közben?

Miért csinálja ezt éves közben?

Figyelt kérdés

6 hetes a babám. Néhány napja nehezen eszik. Ha a szájába kerül a cumisuveg üvölt. Nem váltottunk tapszert, ugyanazt eszi születésétől fogva (sajnos nincs tejem). Avent cumisuveget használunk. Próbáltuk hogy az 1-esről átváltottunk a 2-esre, de az se segített. Lecseréltem mam-os fejre, szinten semmi eredmény.

Csak üvölt Szegenyem... eddig 120-130 ml-t megevett, most 10-20 ml utan sír es rengeteg próbálkozás után azert megeszik 100-at.

Nem hasfajós, de rengeteget kapálózik éves közben, morog, sír, harapja a cumit...éves utan 2-3 órákra is elalszik, eddig nem volt ilyen jó alvó.

mar teljesen kétségbe vagyok esve :(

Védőnő szerint ez csak vmi átmeneti dolog lehet nala, talan rossz élmény érte.

Kérlek adjatok tanácsot :(


Első babás anyuka



2017. aug. 29. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet nem ehes annyira eleg a 10-20ml. 8 honapos fiam is csinalt ilyet.3 orankent etettem de csak sirt.1 ora mulva ujra probaltam es 130bol 100at megevett ugyesen. Par nap mulva megnott az etvagya es a 3 orat alig birta ki , 2 orankent a 130-150et megette. Igaz nagy baba mert most 9kg50dkg es 73cm.😀 Mostanaban alig eszik par falat gyumit , zoldseg ki van zarva. Sinlac az johet es a tapi. Ezzel csak azt szerettem vna mondani , h nem minden baba eszik a nagykonyv szerinti idoben es mennyiseget.
2017. aug. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Es lehet a meleg miatt sincs olyan jo etvagya mint eddig. Nalunk ez lehet vedono szerint.
2017. aug. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Jobb ugyanolyan márkájú cumifejet használni, mint a cumisüveg, én pl. rátettem a dm-es cumisüvegre az aventes fejet és sokkal jobban bukott így a lányom. Egyébként szerintem nagyon sokat eszik a babád, az enyém 12 hetes és 100-110-et eszik 3 óránként.
2017. aug. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Több ok jöhet szóba.

- Ellenőrizd a kaja hőmérsékletét,biztosan megfelelő legyen. Ha túl hideg vagy meleg,rossz neki nyelni.

- Túl könnyen vagy túl nehezen jön neki a cumiból a tej, mivel a tied 6 hetes ,erősebben sziv már mint újszülöttként, lehet hogy már ömlik neki . Ha Avent 2-re váltottál akkor abból még konnyebben folyik, válts vissza újszülött cumira, ill még jobb az újszülött teás, az még kisebb lyukú. Esetleg már márkának az üvegét kipróbálni.

- Lehet hogy nem izlik már neki a tápszer,én kipróbálnék másfajtákat.

- lehet hogy fáj a torka és ezért fáj neki a nyelés, esetleg fülfájástól is lehet.

- más testtartást próbálj ki etetés közben, pl függőlegesebben tartani.az én egyik gyerekem egy idő után nem szerette, ha karban szemből etetem, úgy volt neki jó hogy lefeküdtünk az ágyra és oldalt fektettem. A másikat meg szinte függőlegesbe tartottam ha cumisüvegből etettem.

- lehet hogy amikor eteted, ő inkább szomjas, ezért dühödik be. Kináld vizzel vagy babateával, nézd meg azt kivánja-e.

2017. aug. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a valászokat!

Nemrég ebédelt es úgy nez ki h a hőmérséklet nem volt megfelelő mindig, mert most pl szépen hiszti nélkül megevett 110 ml-t. :)

Vhogy meg kene találnom az ideális hőmérsékletet neki

2017. aug. 29. 13:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Tapasztald ki hogy pl 1 kört megy a mikróba a cumisüveg. Így mindi jó lesz.
2017. aug. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem vagyok benne biztos , h pl a 20mp eleg csuklomra szoktam csepegtetni.☺
2017. aug. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!