Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mit tegyek, ha nem akarja...

Mit tegyek, ha nem akarja elfogadni a tapszert a 6,5 hónapos babám?

Figyelt kérdés

Mit tegyek, ha 6,5 hónapos babám alig akar tápszert enni?

Nagyon kétségbe vagyok esve. Egyik napról másikra nem akarja megenni a tápszert. Főzelék/tejpép, ami kanállal megy, az csúszik, egyszerűen mintha a cumisüveg lenne a baja, hozzáteszem alul két foga jön egyszerre. Vilt-e valaki hasonló helyzetben? Az a bajom, hogy attól félek, hogy valami hianybetegsege lesz, amiért nem lesz még a napi 500 ml tejalapú táplálék! :(



#tápszer #6 hónapos #Nem eszi a tapszert
2017. dec. 18. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Adj neki tejpépet, majdnem ugyanaz, csak sűrűbb.

A folyadékot tudod neki adni valahogy? Pohár vagy csőrös itató?

2017. dec. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kiskanallal vagy poharbol probaltad?
2017. dec. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Masik tapszer?

Lehet lassan jön a lyukon csereld nagyobb lyukúra a cumit.

Vagy pl milulin 7 gabonás pépet lehet tàpszerrel is keverni.

2017. dec. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kislanyom ugyan ezt csinalta o is 8 honapos lehetett.

En pepet (sinlac) adtam neki es probaltam tobb folyadekkal kinalni. Most mar ket eves nagylany :)

2017. dec. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Két ismerősöm is járt így.

Egyikőjüknek hamar kellett a hozzátáplálás, szinte egyik pillanatról a másikra el kellett hagyniuk a tápszert és rendes kajával kiváltani (amit akkor már ismert és evett természetesen).

Másikójuknál ez 8 hónap körül jött el, és engedélyezték nekik a tehén tejet és maci kávét estére.. De ez az ottani doki döntése volt.


Én szerintem szimplán nincs étvágya. Várj még. Próbáld kihűlve adni neki. A fiam is kiköpte, mert fogzáskor meleg volt neki. Utána már itta.

2017. dec. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!