Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 4 és fél hónapos babánál...

4 és fél hónapos babánál normális, hogy 2 órával az evés után is nagy mennyiségeket bukik? Hason fekve meg mást se csinálunk csak töröljük fel, , alóla" a kaját.

Figyelt kérdés

2018. márc. 9. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire baj, főleg a súlygyarapodástól függ, az én fiamnak semmi baja nem volt, de gasztroenterológiára kellett járnunk a sok bukás miatt. Amúgy nagyon jól fejlődött, súlyra is és hosszra is. Ő szerintem túl sokat evett. Hason fekve persze, hogy jobban "jön". Az én fiamnál felüléssel + hozzátáplálással gyorsan javult.
2018. márc. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Gasztroenterológián mit csináltak a fiaddal? Találtak nála valamit?

Nálunk is úgy van, hogy súlyra ,hosszra szépen fejlődik.Már megduplázta a születési súlyát, 8k és hosszra is 15 cm-ert nőtt.150ml tápszert eszik 6x és most már pár kanál gyümölcsöt,zöldséget elfogad, de csak 10-15ml. Ez az állandó bukás idegesít csak,mert mindenhol azt olvasni, hogy ha 2 órával evés után még bukik az nem jó,mert az már refluxra utal, de a gyerekorvos csak annyit mond, hogy míg fel nem ül így lesz.

2018. márc. 9. 20:30
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk is ez volt. De ahogy nő, javul a helyzet. Ha teleennem magam es annyit tornaznek hason mint a fiam, sztem belolem is kijonne ket oraval eves utan is...
2018. márc. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, vizsgálat az egy ultrahanggal be is zárult, de gondolom az orvos nem látta indokoltnak a többit pont a súlya miatt. Próbáltunk antireflux tápszert, nutritont, gastrotuss baby-t, nem is emlékszem még mit. A végefele losec-et kellett adni neki, ez már egy savlekötő. De semmi se csinált semmit. Ugyanúgy sokat bukott. Végül egyre inkább csökkent, majd teljesen elmaradtak a bukások. Szóval csak az idő segített.
2018. márc. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiam volt bukos. Pici koratol az volt, a bufiztetes vege szinte mindig bukas lett. Nott, hizott rendesen, de ahogy tobbet mozgott (hason volt, forgott, stb), ugy egyre tobbet bukott.

Nem talaltak semmi bajat, az orvos azt mondta, hogy nem zar rendesen a zaroizma a gyomra es a nyelocsove kozott, ami eletkori sajatossag es nagyon gyakori, nem igenyel teendot. A boseges hizasa miatt nem kellett suritot sem hasznalni.

5-6 honapos kor korul kezdtuk a hozzataplalast, kicsit surubb pepeket csinaltam, amikor mar evett rendesen, de meg igy is gyakran bukott kuszas/maszas kozben. Amikor mar felallt es elindult, azaz tobbet volt fuggolegesben, akkor viszont teljesen elmult. Gondolom addigra mukodott a zaroizom is rendesen.

2018. márc. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A mi dokink azt mondta, hogy addig oruljunk, amig kijon a felesleg es nem faj a hasa tole.
2018. márc. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Akkor várunk türelemmel míg felül, feláll, háta normalizálódik a helyzet.
2018. márc. 10. 09:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyan ezzel a problémával küzdöttünk.Sokat javult a helyzet, hogy sűrített tàpszert kapott, illetve a többször kevesebbet elv. Elvileg kinövi nekünk is ezt mondtàk. Refluxos a fiam,mert ahogy jött neki egyből nagy síràsok voltak így több óra elteltével, kapott savlekötőt. De ez is "kinőhető ". Nyugodj meg ha szépen fejlődik, csak nekünk kellemetlen, hogy 15-ször öltöztetni kell.
2018. márc. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!