Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy egy 8 éves facebook profilt akar csinálni magának?

Figyelt kérdés

A lányom tegnap este óta könyörög, hadd csináljon facebook profilt, meg hogy a nővérei segítenek majd neki stb. Gondolom tőlük látta, mert mindkét nővérének van facebook, de nyilván ők nagyobbacskák, meg hát mindegyik fiókba időnként belépek körülnézni a biztonság kedvéért.

Nem hiszem, hogy a férjemmel megengedjük neki, még csak 8 éves. Egyik nővérke azt említette meg, hogy 7-8-9 éveseket szokott látni fbn.

Ti mit gondoltok?



2017. aug. 17. 12:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%
Attól függ minek kell neki a facebook? Ha csak azért hogy legyen,akkor szerintem felesleges.
2017. aug. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Az normális h ő szeretne. Valóban már a gyerekek többségének van.

De én sem engedném.

Nem vagyok egy vaskalapos anyuka, de ez pont az a dolog ami aztán végképp nem egy 8 évesnek való.

Néha még én is elborzadok h kik mit posztolnak....

2017. aug. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Óvónő vagyok, ráadásul egyházi oviban. Ne tudd meg, a fele gyerek azt kapta a 6. szülinapjára, hogy lehet Facebookja... Katasztrófa. Én biztosan nem engedném még ilyen fiatalon. Egyrészt függőséget tud okozni, ne üljön még a gép előtt, másrészt nincsenek még olyan társas kapcsolatai sem, amit ilyen formán kellene ápolni. Mert oké, a kamaszok már elkérik a házit, vagy randizgatnak, erre lehet használni. Én pl szeretek néha a rgi osztálytársaimra ránézni, ki ment férjhez, kinek van már gyereke, stb. Ez megint más. Kollégákkal is lehet beosztást egyeztetni, stb. De egy 8 éves kislánynak teljesen fölösleges és csak elveszi az időt akár a játéktól, akár attól, hogy a barátaival legyen igazi minőségi időt eltöltve.
2017. aug. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

A facebookon 13 év az alsó korhatár, de azt is ki akarták tolni 16 évre. Nyilván ki lehet "játszani" a korhatárt regisztráció során, de ezek szerint az üzemeltetőknek sem a gyerek felhasználók a célközönsége, hanem kamaszkortól fölfelé.


Nyilván normális egyébként, hogy érdekli, főleg, hogy a nővéreinek is van, de én inkább várnék pár évet még.

2017. aug. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Ezt látja, tehát érdekli. Ugyanúgy, mint az okosteló, a tablet, xbox és még sok más. Utánoz, példát keres magának.

A felnőtt/szülő dolga pedig az, hogy kordában tartsa ezeket, vagy ha engedi, akkor mutassa meg neki a fent említett dolgok hátrányait, veszélyeit is.


A fiam 2 éve kezdte mondogatni (akkor 7,5 volt), hogy sok osztálytársának van, ő is szeretne face profilt.

Azóta sincs neki, de sokszor átbeszéltük, példákat hoztunk a családból, ismeretségi körből, látja az osztálytársait is. Most épp nem is szeretne, mert új barátokat talált, és szerencsére őket nem érdekli ez.

Biztos, hogy csak időt nyertünk ezzel, de remélem, elég értelmes lesz, mire sajátot készít.

2017. aug. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
22%
Egyáltalán nem normális.Meg nem nagyon örülnétek neki ti se ha mondjuk megtalálná egy pedofil facen magát egy másik kislánynak kiadva
2017. aug. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Gondolom azért szeretne, mert ha a tesóknak van, akkor neki is legyen :D osztálytársak közül talán háromnak ha van face

Felvetettem a lányomnak, hogyha annyira akar facebookozni, együtt leülünk a gép elé, és az én facemon nézegetünk képeket, idézetes oldalakon stb.

Ilyen már volt a nővéreivel, de a végére olyanokat mutogattak neki (horror filmből képek idézetekkel), hogy nem engedtem nekik.

2017. aug. 17. 12:17
 8/17 anonim ***** válasza:
46%

Van pár vírus ami olyanokat posztol....meg volt pár ismerősöm akiket töröltem mert olyanokat posztoltak ......

Az enyém szintén 8 éves. Az én facebookomon szokott néha anyukámmal beszélgetni (250km-re laknak). Egyszer mondta,hogy szeretne ő is,de közöltem,hogy NEM és ennyivel le is tudtuk. Mondjuk szerintem ha tudná annak a mail címének a jelszavát amit csináltunk neki mert anélkül már semmit nem lehet kezdeni akkor szerintem gond nélkül be tudná regisztrálni magát...habár titok nem maradna mert látom,hogy miket nézett stb

2017. aug. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


A vágy normális, hiszen ezt látja a szüleitől, a tesóitól, persze, hogy ő is szeretne. Ezzel nincs gond.


Én nyolc évesen nem engedném a Facebookot, több okból sem. Egyrészt ő még nagyon gyerek, nem a gép előtt kellene töltenie az idejét, hanem játékkal. Másrészt csináltam egy kutatást, kifejezetten azt mérte fel, milyen veszélyeket tartogat a Fb egy gyerek számára - Az eredmény hajmeresztő, pedig 13 évesekről csináltam, nem nyolc (!!!) évesekről.


Igaz, főként az a gyerek van veszélyben, aki rá van szabadítva a közösségi oldalra, minden ellenőrzés nélkül, és akit egyébként is elhanyagolnak otthon. Meg tudok őrülni, mikor egy szülő azt mondja, nem olvassa el a gyereke beszélgetéseit, mert az a magánügye. Egy nyolc évesnek max ártatlan titkai lehetnek, NEM magánügye. Az utcán sem nézzük el, hogy egy ismeretlen beszélget a gyerekünkkel, mondván, nem tartozik ránk. Az internet ugyanez, csak elfelejtik a szülők.


Azt igenis meg KELL néznie a szülőnek, KIVEL beszélget a gyereke. Ha látja, hogy egy kis barátnőjével az osztályból, nem szükséges elolvasni, miről csevegnek, de igenis felügyelni kell!


A másik, rettentő naivak még ilyen idősen. Könnyedén posztolnak olyat, hogy hol vannak, hova járnak iskolába, hol laknak, könnyű őket megtalálni. Nem egy ilyen eset megtörtént már, főleg manapság veszélyes, amikor az okostelefon már kapásból beméri, honnan posztolunk. Felnőttek sem tudják gyakran normálisan, biztonságosan használni, mit várunk egy gyerektől?


Persze, ezeket mind lehet állandóan kontrollálni, felügyelni, de akkor meg minek? Akkor kb anyuka kezeli a FB oldalt. És mit is csinálna egy 8 éves a Facebookon? Olyan tartalmakat látok ott néha, hogy nekem is kerekedik a szemem, pedig rég felnőttem. Tartja a kapcsolatot? Kivel? Nyolc évesen még együtt kéne zúzni a játszón, fagyizóban, nem "kapcsolatot tartani" a Facebookon.


Nincs értelme, egy ennyi idősnél nincs haszna, ártani viszont tud, nagyon sokat is. NEM engedném!

2017. aug. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%
Az ő részéről normális, ha kérlel érte, de megendegni már nem normális. Nem tudom, a nővérei hány évesek, szerintem olyan 14 évtől engedném meg.
2017. aug. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!