Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek kezdetektől fogva tápszeres a babája?

Figyelt kérdés

Egy hete szültem. Szoptatom mellette tápszert is kap. Ha megszoptatom kétmellből alszik kb 10 20 percet és sír, éhes még. Csak nyűglődik. Adok neki tápszert kb 20 milit eszik meg belőle és alszik 2 3 órát. Tegnap adtam neki előszőr tápszert. Ameddig szopott akkor volt hogy fél óránként enni kért még éjjel is. Annyira megvisel hogy tápszert kell adnom neki hogy egész nap sírnék. Sajnos azt nem tudom megcsinálni hogyfélóránként egyen 20 percig mert van 2 nagyobb gyerkőcöm őket is el kell látnom. Előző kettő istápszeres baba volt mert az egyik nem tudott szopizni a másiknál kevés volt a tejem. Most is ez lehet a gond hogy nem elég neki a tej de az előzőknél nem viselt meg ez a dolog annyira.

Rossz anyának érzem magam emiatt, olyan kicsike még és máris valami mesterséges ételt kell ennie. Feladni nem fogom mimden etetésnél megszoptatom. Ti hogy voltatok ezzel a dologgal? Lehet a fáradság is beszél de nagyon rossz érzés.


2018. ápr. 16. 18:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Itt lehet, hogy nincsen, de ettől még nem vagy kivétel! Nagyon sok tápszeres kisbaba van és ettől még nem lesz rossz az anyukájuk. Egy tápszeres gyerek is ugyanolyan szépen fejlődik és egészséges lesz, mint egy szoptatott. Vannak allergiás szoptatott babák és vannak tápszeres makk egészségesek is. Máskülönben: mit tudnál tenni? Éhen nem hagyhatod, nem igaz? Ami még eszembe jutott, hogy anyatej gyűjtő állomásokon érdeklődsz vagy nem tudom ki az illetékes és máshonnan szerzed be az anyatejet. Az anyatejet tudtommal ellenőrizni szokták, így biztos a minőségük. Vagy ismerős anyukával is beszélhetsz, akinek túl sok teje van és lefeji a te babádnak is.
2018. ápr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
30%

Valaki említette, hogy kezdünk túlesni a ló túlsó oldalára a szoptatás erőltetèsével... Azért számomra elgondolkodtató az a tény, hogy csak az én környezetemben született 6 kisbabából 6 tápszeres lett nagyon rövid időn belül. Szerintem ez a ló túlsó oldala.


Kedves kérdező! Nem ítélem el a tápszerezést. Az én kisfiam is kapott pótlást már a kórházban is. Teljesen megértem, mit érzel. Döcögősen ment az eleje. Kínszenvedés volt mellre tenni, órákig lógott volna rajta, közben alig evett. Sokszor pótoltuk ki tápszerrel otthon is. Csak annyit, hogy jóllakjon. Aztán mikor ügyesebb lett,egyre ritkábban kellett pòtolni, főleg este. Kb 2,5 hónapos koráig volt így, aztán sikerült feltornáznia a tej mennyiségét, elég lett neki egyszerre az egyik mell. Sose fejtem szopi után, alig jött valami. Tápszer se kellett többet. 6 hónapos koráig csak szopizott. Szóval nem lehetetlen. Amíg van tejed, és szivesen szoptatod, tedd azt, nem baj, ha pótolni kell. Csak ne stresszelj rajta. Ettől mèg te vagy a babád számára a tökéletes anyuka! :)

2018. ápr. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
65%
És mi van akkor ha 6 gyerekből 6 tapszeres lett rövid időn belül...? Egy tapszeres gyerek is épp ugyanúgy felnő, mint egy nem tapszeres, nincs ezzel semmi gond. Igen is a szoptatás van túlmisztifikalva, ra van eroltetve a nőkre, hogy már pedig csak és kizárólag szoptassanak, csak az a egyetlen jó a gyereknek, máskülönben szar anya. Ez pedig hazugsag, rengeteg tapszeres baba van és meglévő módon mindegyik sikeresen felnő és egészséges lesz, éppúgy mint akit szoptattak... Nevetséges, hogy sok kismamát ezzel terrorizalnak, hogy mégis miért nem szoptat, ha nincs elég feje, akkor is megmagyarázzák, hogy a te hibád és érezd magad szarul, hogy nincs tejed. Az meg a világ legnagyobb szemétje, aki szimplán nem szeret szoptatni és tapszert ad helyette a gyereknek. Hat hogy is ne. Semmivel nem lesz kevesbé jó anya, az aki nem szoptat, mint ahogy semmivel sem lesz kevesebb az a gyerek, aki tapszert kapott, annál akit szoptattak!
2018. ápr. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom mire fel ez a kirohanás... senki sem mondta, hogy nem nő fel a tápszeres gyerek, és szar az anyja, mert nem szoptatta. Csupán az arany középutat kéne megtalálni a " még a 6 èvest is szoptatom" és az "egy hét után feladom,nekem nincs tejem" között. Nem ítélek el senkit, se az egyik oldalt, se a másikat, de én nagyon is örülök, hogy a nehézségek ellenére kitartottam a szoptatás mellett és nem kell tápszert kutyulnom állandóan. Ettől még nem lettem szuper ősanya, de ne is kelljen már szarul èreznem magam, mert tudok szoptatni.
2018. ápr. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Büszke vagyok... Pont az ilyen kijelentésekkel ássátok el a többi anya önbizalmát. A szoptatás tabu téma, jó lenne ha ezt mindenki elfogadná. Illetlenség rákérdezni, ahogy egyéb intim dologra is. Én bunkónak tartom, aki rákérdez.
2018. ápr. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A szoptatás nem tabu téma! Abszolút nem! Talán ha többet beszélnénk róla, segítenénk egymást tanácsokkal stb könnyebb lenne. De vannak itt rémálom nök is mint az aki a másiknak azt kívánta “essen le a tőgye”

Na az ilyen “anyákkal” van a baj!

2018. ápr. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!