Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan kismama, akinek...

Van itt olyan kismama, akinek a babája a kezdetektől tápszeres? És ha igen, akkor miért?

Figyelt kérdés
2 hete szültem, és azóta sem jött meg a tejem, vagyis szoptatásonként kb 5 ml jó ha van. A kórházban már kértem szoptatási tanácsadó segítségét, ketten is voltak nálam, itthon kihívtam még egy szoptatási tanácsadót. Mindent úgy csinálok, ahogy az a nagy könyvben meg van írva, mindent kipróbáltam, fejem, etetés előtt szoptatok, sok folyadék, bogyók, teák, eszem rendesen, pihenek sokat és semmi. A baba csak akkor nyugodt és jóllakott, ha tápszert kap. Én meg egyre depisebb vagyok, mert nagyon bánt, hogy nem tudok szoptatni. Eszembe sem jutott, hogy ez velem előfordulhat. Még a terhességem idején vettem mindent: szoptatós melltartót, melltartó betétet, tároló poharakat, mellszívót, szoptatós dvd-t, felkészültem a szoptatásra már jó előre. A terhességem alatt egyetlen egy dolgon nem aggódtam, hogy nem lesz tejem. És tessék. Szégyellem magam miatta, mindenki szemében a csalódottságot látom, kicsit az az érzésem, a férjem is csalódott bennem. Sírni tudnék elkeseredettségemben. De nincs már több ötletem. Valamelyik nap, miközben adtam a babának a tápszert, potyogtak a könnyeim, úgy éreztem magam, mint valami gyerekgyilkos. Volt valaki hasonló helyzetben? hogy barátkoztatok meg a helyzettel?
2009. dec. 11. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem sem volt sok tejem, tej mellé folyamatosan tápszert kapott, aztán másfél hónapos korában végleg elapadt a tejem. Kicsit én is rosszul éreztem magam, hogy nekem miért nincsen tejem, miért nem tudom én szoptatni a babámat, más anyukák meg arra panaszkodnak, hogy folyamatosan ömlik a tejük.

Aztán úgy gondoltam, hogy mások is nőttek már fel tápszeren, hát akkor kezdjünk neki. Bevallom nem szeretem a tápszert, az a sok macera ami vele van, mindig forralni a vizet, kimérni, nem lett e túl meleg, nem hideg... stb..

Most 3 hónapos a kisfiam, alig várom már a hozzátáplálást, inkább reszelném már neki az almát, a tököt meg a többit, főzném a főzelékeket.

Nem kell aggódnod, ne idegeskedj, én is mindent kipróbáltam, hogy legyen tejem, de semmi sem vált be, még az "ősi" módszerek sem:( Rám is néztek úgy, hogy mi az hogy nincsen tejem, de hát én mindent megpróbáltam, tehát nem lehet semmit a szememre hányni. Rendesen ettem, sokat ittam, én is teákat próbáltam, homeós bogyókat, de a testem úgy volt vele, hogy akkor sem ad tejet.

Fel a fejjel, és jó babázást:)

2009. dec. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A természet akarta így, nem hiszem, hogy ezért őrölnöd kellene magad! Anno sem volt minden anyukának teje, hanem vitték más anyukákhoz szoptatni!

Sajnos ma nagy hercehurca van a szoptatás jótékony hatásáról, ezzel azt elérvén, hogy aki nem tud, mert nincs pl tejmirigye az marcangolja önmagát, mint te is. Nem hisze, hogy a szoptatáson múlik az, hogy milyen anya leszel, főképp nem gyerekgyilkos!

Sajnos sok olyan anyukával találkozom, aki a kényelmi szempontot figyelembe véve inkább átáll a tápszerre, mert az "egyszerűbb". Mindenki maga dönti el hogy mi számára és a babájának a legjobb, de vannak olyan helyzetek, amikor nem tudsz mit tenni, elfogadod. Lelkileg biztosan nehéz lesz feldolgozni, főleg, ha a férjed sem támogat. Próbálj vele is beszélni. Ha ő látja, hogy te aztán tényleg mindent megteszel, hogy a babádnak legyen tej, nem bírálhat. Szerintem legyen ő a támaszod, sokat segít a szoptatás sikertelenségének feldolgozásában!

2009. dec. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Nekem se indult meg, 3 hónapos. Nem is próbáltam. Jó ez így. Ezért sose voltam depis. Gondolom neked rossz érzés lehet.
2009. dec. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, én is alig várom már, hogy elkezdhessem a hozzátáplálást. Megígértem neki, hogy akkor nagyon finomakat fogok készíteni neki. Sajnálom szegénykémet, amikor látom, hogy erőlködik a kakilással, igyekszem neki segíteni, tornáztatni, és emiatt jobban is szeret hason aludni, tudom, hogy nem ajánlatos. Szóval semmi sem úgy működik, ahogy én előtte "megtanultam". Szeretném neki a legjobbat adni, mert imádom, egész nap el tudok benne gyönyörködni. Amikor hazajöttünk a kórházból, mondtam a gyerekorvosnak, hogy írjon fel tápszert, mert nincs tejem, összehajtva adta a receptet,azzal az intelemmel, hogy csak végszükség esetén, mintha csak drogot kértem volna tőle. Etetés előtt mindig megpróbálom szoptatni a picit, hogy legalább azt a keveset szívja ki, ha elidőzik rajta, akkor pár perc elteltével megunja, rájön, hogy nem jön belőle semmi, akkor már még éhesebb, adok neki tápszert, de akkor már fáradt is. Sokszor azért nem eszi már meg, mert fáradt, villámgyorsan elalszik, aztán 1-2 perc múlva felsír, hogy éhes. Így egy-egy etetés 2,5 órát is eltartott. Éjszaka kipróbáltam, hogy csak tápot adtam neki, a cicit már el sem fogadta, fél- egy óra múlva már aludt is nyugodtan. Most már lefejem neki azt a keveset, ami van és odaadom minden etetés előtt, megpróbálom cicire is rakni, ha kell neki, szívesen időzzön el rajta, de ha nem, nem fogom tovább erőltetni :-( Ennyi tellett, nagyon sajnálom :-( Köszi a vigasztaló sorokat.
2009. dec. 11. 12:21
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Tejserkentő teát próbáltad? Iszol, eszel eleget???? Leveseket, tejtermékeket, sok-sok folyadékot kell inni. Hátha segít. Remélem nem mondtam hülyeséget, de nekem ezek kezdetben beváltak.
2009. dec. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
én is így voltam, mindent kipróbáltam. A kórházba is próbáltam segítséget kérni, de nem ment. Mindig azt mondták a csecsemősök, hogy nem éhes. Szerdán szültem, és pénteken végre megszánt minket egy jobb lelkű nővér, és adod tápszert. Szegény kicsi lányom, csak nyelte, majd teljesen kidőlt.Itthon folytatódott a tortúra, egész nap cicin, ha elvettem sírt, alig aludt, nem tudott kakilni. Első baba, a családban még senkinek nem volt gondja a szoptatással, így hallgattam a védőnőre, hogy elég az Neki, mert ha mértem látszott hogy evett, mégis állandóan sírt, sőt ordított. Azt mondta, hogy elkényezttem, és próbáljak Neki cumit adni! Én teljesen kivoltam, 4 hétig játszottuk ezt, majd besokalltam, és csináltam Neki tápszert. Egész éjszaka aludt szegénykém. Teljesen kész voltam mikor csak nyelte, nyelte a tápszert és látszott a kis szemében, hogy "végre". Azóta nem foglalkozom senkivel, 3,5 hónapos gyönyörű, okos baba. Ez a legfontosabb. Ja, és még mindig szopizik a tápszer mellett. Igazából én úgy vagyok vele, hogy ez sajnos adottság. Nekem az volt a kedvenc, mikor beszóltak, hogy "pedig olyan nagy melleid vannak és nincs tejed?! Bezzeg az XY-nak alig van melle mégis szoptat!" De már nem érdekel. Ne emészd Magad. Nem ettől leszel jó anya. Nálam bejött, hogy lenyugodtam ahogy elkezdtem adni a tápszert, és így még ha kevés is a tej, de van valamennyi. Kb. 2 hónapig tartott mire elfogadtam a helyzetet.
2009. dec. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Most már lassan én is kezdem elfogadni, bár idáig azt hittem, ez egy teljesen természetes dolog, hogy az ember tud szoptatni. Nem is értem. Nekem nincsenek nagy melleim, de mióta teherbe estem, kb. 2xesére nőttek, azért sem jutott eszembe, hogy nem lesz tejem. Még mindig hatalmasak, mégis alig jön belőle valami :-( Kicsit kezdek már belefáradni.
2009. dec. 12. 15:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Na azért a gyerekgyilkos meg a tápszeres etetés között van különbség.A tápszer nem méreg,babáknak gyártják.Nem értelek,miért kell ennyire elszomorodnod?Biztál benne,hogy lesz,nem lett.Nekem sincs,kicsit szomorkodtam,de hát ez van.Eppen olyan egészségesek,szépen fejlödnek a tápszeres babák is.Szerintem nincs semmi hátránya...
2009. dec. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Megértelek, elképesztően nagy nyomás nehezedik azokra, akik nem tudnak szoptatni. Van ez a baromság, hogy "olyan nincs, hogy nem megy", hát pedig van. Nekem a szülésznőm mondta két héttel a szülés után, hogy hagyjam már a francba az erőlködést, adjak csak tápszert, gyógyítsam be a melleimen a sebeket, és élvezzem az anyaságot. Hallgattam rá, igaza volt. Februárban jön a kistesó, és megfogadtam, hogy nem őrlöm majd magam ezen. Nekem is beszóltak az elsőnél, sógornőmmel egyszerre szültünk, ő a mintaanya, porig aláztak a tápszer miatt, de másodjára, ha nem megy, meglesznek a válaszaim az ilyen bunkó embereknek, mint ő. Még annyit, hogy tápszeren nevelt kisfiam vasgyúró, nem beteges, stramm, életvidám, és szemet gyönyörködtető. Tojj az egészre, nevesd ki a hülyéket, és légy boldog!
2009. dec. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!