Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Kisfiam 3 és fél hónapos és...

Eranyuszi85 kérdése:

Kisfiam 3 és fél hónapos és egyre jobban fáj a hasa! Ez normális dolog?

Figyelt kérdés
Kisfiam sajnos születésétől kezdve hasfájós! 7 hetes kora óta tápszeres sajnos. Sokféle tápszert kipróbáltunk mire rátalaltam a Milupa szenzitív tápszerre. Attól többnyire elmúlt a hasfájás. Aztán ahogy közeledett a 3 hónapos korhoz nem lett jó neki a tápszer . Fájt tőle a hasa és rengeteget bukott. Így váltottunk milumil komfortra ami másfél hétig jó volt . Utána attól is fájt a hasa. Nem bírt kakilni, de székrekedése nem volt tőle . Most tegnap óta kapja a milumil peptit. Hát most is sírdogál fáj a pocakja. De még át kell állnia gondolom erre a tápszerre. Nagyon el vagyok keseredve mert nemhogy múlna az idővel a hasfájás hanem egyre rosszabb. Mit tehetnék hogy jobb legyen? Vigyem orvoshoz vagy ez normális dolog? Minden cseppet és társait megvettünk neki de igazán semmi nem használt. A gyerekdoki nem foglalkozik velünk sajnos. Amúgy 5× 180 milit eszik 6500g és 64 centi. Talán túletetem? Aki járt hasonló helyzetben annak megköszönöm ha ír. Minden tanács jól jön.

2018. júl. 21. 05:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem első ránézésre rengetegnek tűnik a 180 ml.

Tehát 180 víz 6 kanál tápszer? Mert az mire elkészül 210 lesz.

Megpróbálnám 150 vízbe keverni a tápszert és esetleg 1 plusz étkezést beiktatni,de szerintem nem kell ez már neki.

Feleslegesen tágítod a kis gyomrát.

2018. júl. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

a védőnőtök mit mond?

amúgy megpróbálnék kevesebbet adni neki. ha ez nem használ, doki.

nem igazán ismerem a tápszereket, de én arra is gondoltam, hogy érdemes lenne laktózmentes tápszert kipróbálni...

2018. júl. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen,előfordulhat,hogy túleteted. Próbálj kisebb adagokat adni és büfiztesd evés után. Ha nem lesz jobb akkor vidd dokihoz.
2018. júl. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia. Sokan nem tudják, de az se mindegy milyen cumisuveget adsz. Az én kislányom is tàpszeres volt. Neki is fájt a pocakja, sokszor annyira h semmi sem segített. Milyen cumisuveget használsz?
2018. júl. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A 8 hónapos babám eszik ennyit tapszerbol.Akarmennyire különböznek a gyerekek ez nagyon soknak tűnik az ő korában.Miert kap ilyen sokat?

Tapszerbol túl lehet etetni egy babát.Miert nem foglalkozik veletek a gyerekorvos?Ő kellene tanácsot adjon ehhez ő ért a legjobban mások csak a tapasztalatokat mondhatják el és ami másnak bevált az nektek nem biztos hogy be fog.Vidd orvoshoz olyan nincs hogy egy ennyi idős babával ne foglalkoznának.

2018. júl. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Most várj egy kicsit. A tejfehérje több nap, mire kiürül a szervezetből. Ha mégse jönne be, akkor gasztroenterológushoz vidd a babád. A fiam kapta a Peptit, nem jött be, a Pregomin igen. Viszont nem csak laktóz a gond, ez az 1 éves terheléssel derült ki, hanem a tejfehérje is. (A Peptiben van laktóz, a Pregominban nincs)

A kislányomnak nem jött be a Pregomin, a Neocate igen, kaptunk szakorvosi javaslatot 4 hónapos korában, 4-5 napot kellett várnunk és nagyon hirtelen elkezdett javulni. De a bukáshoz kellett egy hónap, hogy elmúljon.

2018. júl. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért adok neki 180 milit mert a védőnő azt mondta annyit adjak neki mert amikor 150 milit kapott akkor sírt evés után és azt mondta éhes. A gyerekorvos azt mondta ez kólika majd elmúlik. De mikor? Javulnia kellene már. Megpróbálok akkor kevesebbet adni neki hátha. A peptitől eléggé zaklatott, sírdogál. Mam hasfájás elleni cumisüveget használunk.
2018. júl. 21. 13:44
 8/11 A kérdező kommentje:
180ml és 6 kanál tápszer. A hasfájáson kívül egyébként nincs más tünet arra hogy tejfehérje allergiája lenne. Próbáltuk a colief cseppet még mikor 6 hetes volt. Nem vettem észre javulást. Köszönöm mindenkinek a tanácsot. Nem gondoltam,hogy ez a hasfájós időszak ennyire borzasztó lehet. Van egy lányom is vele semmi gond nem volt , bár ő anyatejes volt.
2018. júl. 21. 13:53
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnos tápszernél gyakoribb a hasfájás és tovább is tarthat. Anyatejet egyáltalán nem tud már kapni? Lehet javítana a dolgon.

A tejfehérje érzékenység is gyanús,de az is lehet,hogy csak később múlik el neki. A többször kevesebbet hátha beválik és ne fektesd vízszintesbe evés után.

2018. júl. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos nem szentírás, hogy 3 hónaposan elmúlik a hasfájás, az én babám 4,5 hónapos koráig extrém hasfájós volt, akkor kezdett fokozatosan javulni. A tápszerhez nem tudok tippet adni, mert ő anyatejes. Kitartás! Én is sokszor éreztem, hogy ez már nem lehet csak sima hasfájás, de aztán elkezdett enyhülni.
2018. júl. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!