Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Normális dolog? Hamar álmos lesz

Normális dolog? Hamar álmos lesz

Figyelt kérdés

1 eves mult a fiam, általában 5-6 között kel, de már 8-9 fele hisztizik, szemmel láthatóan álmos és el is alszik ilyenkor.. van mikor 3 ora hosszát alszik, de olyankor mar delutan nem alszik, este hamar kidől, 8 körül..


Ez normális ilyen korban? Próbáltam ezt a reggeli alvast kitolni 11re, és ugy egyszer aludna egy nagyot, és estére sem lenne hiszti. De nem tudtam, akármit csinálok max 9-negyed 10kor mar vissza alszik..

jol van ez így vajon?



2018. júl. 3. 08:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha elalszik, akkor szüksége van az alvásra, hagyd neki. Semmi baj azzal, ha kétszer alszik.
2018. júl. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Normális csak nem biztos hogy jó neki, ha ezután mondjuk 11-től estig ébren van. Az se baj, ha 8-kor kidől meg az se, ha 2x aludna nappal.

Kitolni nem tudod, de első jelre elaltatni reggel? Hátha nem lenne akkor igénye 3 órás alvásra. Nálunk ez megy, elaltatom első jelre 8 fele és ritkán alszik 1 óránál többet. Délben alszik megint, akkor már 2-2,5 órát is így estére igaz jól elfárad, de nem vészes a helyzet.

Ha más nem, én kelteném de nem drasztikusan. Szóval ha szokott 3 órát aludni, akkor talán 2 órát hagynék neki kezdetnek.

Vagy reggel 5-6 között már nem lehet visszaaltatni?

Amúgy az én lányom 1 éves és ő is ilyen korán kel.

2018. júl. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem lehet mar vissza altatni reggel, mikor ébred. Olyankor már játszik, pörög😊

Ma pl 6 előtt kelt, de már 8 után pár perccel visszaaludt, másfél órát aludt most.

Mindenkèpp megfogom próbálni valahogy kitolni legalaább 10-fél11re az alvást, ugy hátha jó lesz:) (bár ma még fog aludni igy 1x)

2018. júl. 3. 10:02
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

14 hónapos a lányom és hónapok óta úgy alszik és kel, mint a tiéd. Reggel 6 körül ébred, negyed 9-kor pedig már álmos. Mindig lerakom egyből vagy ha utazunk, ügyet intézünk, akkor úgy időzítünk, hogy ekkor aludjon, de max. 1 órát kap. Így simán kibírja 1-ig (ekkor hozom haza a nagyot az oviból és együtt altatom őket) Fél 3-3-ig alszanak és este 8-ig remekül elvannak.


A helyedben nem hagynám délelőtt 3 órát aludni, így aludna egyet délután is és tovább fenn maradhatna. Mondjuk szerintem az este 8 órai elalvás normális egy ekkora gyereknek.

2018. júl. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

De jó, sztem is ez lesz a legjobb megoldás, hogy nem hagyom 3órát aludni. Kicsit lehetetlennek tűnik kitolni ezt a reggeli alvást 11re.. próbáltam és 9től nem nagyon birja tovább..

Igen, egyebkent normalis hogy 8 körül alszik az 1év körüli gyerek, de már tegnap 7kor fürdetni kellett, negyed8 után már aludt😆 alapjaba veve pedig fel9-9kozott alszik el.

Koszonom a segitokesz valaszt! :)

2018. júl. 3. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!