Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszeresek! Ti mennyit adtok...

Tápszeresek! Ti mennyit adtok enni egy nap a babának? Betartjátok a tápszeres dobozon lévő adagokat? A babátok az első pár hónapban mennyit hízott hetente?

Figyelt kérdés
Én nem tartom be igazán, mert az én picim kicsit többet kíván. Általában 100 -150 ml-rel túllépjük. A védőnő szerint heti 100-150 g hízás javasolt, de nálunk heti 300-350 g-os a hízás. Szólt, hogy ne etessem ennyire a babát.
2018. nov. 30. 08:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
52%
Nem értem, hogy a védőnők miért ragaszkodnak ennyire ezekhez az előírt marhaságokhoz. Barátnőmnek jelenleg 1 éves a kisfia, aki fél évesen volt 9kg!! A különbség, hogy ő szoptatta de nyilván "picivel" többet evett, jobb étvágya volt, mint a többi babának. Ugyan miért ehetne annyit, amennyit szeretne egy szopis baba és egy tápszeresnek miért lenne szüksége szigorúan előírt adagokat enni? Lehet tápszerrel is igény szerint táplálni, csak rengeteg lesz a "pocsékolás" , mert lehet reggel megeszik 180-at, amikor nagyobb at étvágy, de este már csak 120-at kíván. Soha nem fogom megvonni a babutól a kajcsit azért, mert valaki egy képlet alapján akarja belőni az étvágyát és az előírt adagokat. 2 kisfiam van, mindegyiket így tápláltam és egészséges, normál súlyú, nem elhízott kisfiúkká cseperedtek. (4 éves, 2 éves)
2018. dec. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. dec. 3. 00:13
 13/13 anonim ***** válasza:
Jézus,minek ennyit szorongatni osztani Annyit kell adni a babának amennyi jól esik neki.K@rva nagy hülyeség hogy a védőnő meg az orvos mondja meg hogy a gyerekem mennyit ehet aztán közben lehet ott sír mert éhezik.Nem szabad mindig az orvosokra hallgatni mert némelyik akkora b@romságot tud mondani.
2022. márc. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!