Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Más is eltér a tápszer előírt...

Más is eltér a tápszer előírt adagolástól?

Figyelt kérdés
8hetes kislányom a doboz szerint 6szor kéne 120ml-t egyen. De ő 7szer eszik ennyit,mert így kéri. És hiába mondja a doki h 3ésfél,4 óránként etessük,ő 3óránként kér kivéve éjjel.

2018. dec. 30. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nem lehet éheztetni a gyereket, így ha többet kér adj neki többet.
2018. dec. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A tápszeres gyereket is igyény szerint kell etetni. A mennyiséget és a gyakoriságot tekintve is. De rajta is van a dobozon, hogy ezek irányadó mennyiségek, az adott babához kell igazítani az adagolást.
2018. dec. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem lehet éheztetni egy 8 hetes csecsemőt. Ha ő kéri, akkor adjatok. Még esetleg a vizet megpróbálhatjátok, mert tápszeres babák gyakrabban szomjasak, de igazából semmi extrém nincs ebben az etetésben amit leírtál. Egyik gyerek sem gép, nem tudja elolvasni mi van a tápszeres dobozon, hogy neki hogyan kéne ennie... Bírom az ilyen orvost...
2018. dec. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor jó. Vizet is kap két etetés között ha ébren van. Csak mivel hasfájós,arra gondoltam h túletetem.
2018. dec. 30. 14:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az én kisfiam is 7szer evett ugyan ennyit. Inkább már letagadtam, csak hogy ne oktassanak ki, hogy már pedig húzzam el az etetéseket. Nekem sírt, hogy éhes nem nekik és engem nem érdekelt, hogy mi van azon a dobozon. Mint ahogy előttem is írták nem egy gép, hogy megmondja egy védőnő ol, hogy mikor legyen éhes. Sztem teljesen normális mennyiség amit leírtál.
2018. dec. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sose fordítottam nagy jelentőséget a doboznak. Egyébként is inkább súly függvénye a tápszeradag, bár főleg az egyik gyerekem azzal a képlettel se foglalkozott mert sokkal kevesebbet evett, de nyomtam volna le a torkán? A másik gyerekem ellenkezőleg, doboz szerint sokat evett, képlet szerint nagyjából jól, amúgy mindkettő szépen hízott.
2018. dec. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A képlet szerint is többet eszik,de igen,ha sír nyilván nem hagyon még fél órát sírni mert akkor jár le a 4óra.
2018. dec. 30. 15:22
 8/10 anonim ***** válasza:

9 hetes a fiam es 3 orankent eleg egyertelmuen keri az adagjat.

Ehes, ordit, nem lehet elterelni a figyelmet.

Max akkor csuszik ez ki harom es fel orara, ha uton vagyunk es bealszik nagyon a babakocsiban.

Ejjel is eszik 3 orankent szinte mindig, 2-3 alkalommal aludt ugy, hogy 4 ora telt el ket etetes kozott.

Most megneztem a tapszer dobozat es jelenleg az ajanlott adagja 5x 180 ml lenne, ehelyett o 8x 120-at eszik, neha csak 7x120-at.

Nem baj ez, nekem a doki is azt mondta, hogy ugy etessem, ahogy a baba igenyli, amig normalisan no a sulya (eleget, de nem sokkal jobban az ajanlottnal), addig minden rendben.

Jah, bukos baba, meg a 120 mellett is bukik napjaban tobbszor. Egyszer probaltam emelni 150-re, de csak 130-at evett meg es rengeteget bukott vissza.

2018. dec. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sose neztem, de inkabb kevesebbet evett mint tobbet legalabbis a gyerekorvos szerint. (amit nem is ertek, mert 3, kg-al született es 10.7kg volt egy evesen, de nem is erdekel, hadd mondja...)
2018. dec. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
3 hónapos a babám, egyszerre nem bír 90ml-nél többet megenni akkor se, ha fejen állok. Nem kéri, eltolja, kiköpi, vagy végső soron visszabukja. Innentől kezdve pedig engem nem érdekel, akkor inkább etetem gyakrabban kevesebbel és kész. Így boldog, közben szépen gyarapszik is, este pedig egy max két ébredéssel átalussza az éjszakát.
2018. dec. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!