Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Komolyan létezik olyan, hogy...

Komolyan létezik olyan, hogy egy kórházban megtilthatják a tápszeres etetést?

Figyelt kérdés
Egy kérdés ihlette ezt. Ilyenről még nem is hallottam. És akkor titokban etethetem a gyereket csak tápszerrel ha épp nincs tejem?

2019. máj. 1. 20:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk egyszerűen nem adnak hozzá segítséget es felszerelést. Egy mikro van a folyosón, de abba a saját ételemet se raktam be,nemhogy a gyerek cumisüvegét. Mosogatni a közös fürdőben lehet, sterilizálni meg ha hazaküldi az ember. Nem verik ki anyuka kezéből az üveget, de így kényszerítik az embert, hogy szoptasson. Helyes vagy sem, döntse el mindenki maga.


Koraszülött osztály az más. Ott a nagyon kis súlyú babákat óránként, a kicsit testesebbeket 2 óránként, majd 3 óránként etetik (illetve szoptathatja is anyuka 1 kg felett). Ott ha nincs tej, akkor adnak donor tejet/tápszert grammra pontosan kiszámolva. De ott is nagyon pártolják az anyatejes táplálást, már már átesve a ló túloldalára, pl nővér éjjel felkelti anyukát, hogy fejjen 2 óránként, mert ez az orvosi utasítás.

2019. máj. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
52%

A kórháznak mi köze van hozza??

En mind a három gyerekem születésekor vittem kesz dobozos tapszert, ra csavarható egyszer használatos cumival, es eszem ágában nem lett volna ezt megbeszélni a kórházzal hogy en mit adok neki.

(A vegen egyiknél se volt ra szükség, de ott volt nálam, “ha megis”)

2019. máj. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
2%

Persze, kitépik a kezéből, ha beviszi.

Nyugi, kérdező, én se hiszem el...

2019. máj. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
68%

13!

Pont azt írtam, hogy nem verik ki az anyuka kezéből, de próbálják ellehetetleníteni a tápszeres etetést. Nem tiltják, mert nem tilthatják, de hátráltatják azzal, hogy nem biztosítanak megfelelő körülményeket hozzá. Es még büszkék is rá.

11-es voltam

2019. máj. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
13%

14, nem kell a duma. Meg lehet oldani bárhol, mert elég sokan megoldják, innentől meg az a hülye, aki inkább hagyja, hogy kiszáradjon a gyerek.

Húgomnak termoszban vittük napi kétszer a forró vizet, vittük a tiszta üvegeket. Mit érdekel mikró, mosogatás? Ja, tudom, senki nem ér rá bemenni. Kifigás mindig van, mindig más a hibás.

2019. máj. 2. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
88%
A Jósaba még mindig ez megy? Remenykedtem hogy 8 év alatt változott valami...
2019. máj. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
26%
Nálunk se lehet, és ők is max cukros vizet adnak a nem koraszülött babáknak. Ők először lefejt tejet kapnak, a közös hűtőből, és utána ha kell még minimál tápszeres pótlást. Ha észreveszik hogy valaki tápszerrel etet akkor ellehetetlenítik a bent töltött idejét.
2019. máj. 2. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
47%

15-ös: Te abból indulsz ki, hogy mindneki ugyanabban a városban szül, ahol él is, igaz? pedig nem így van. Én például eg yterhességi szövődmén ymiatt csak a tőlünk 90 km-re lévő klinikán szülhetek igazáán biztonságban, elhiszed, hogy a férjem nem tudná behozni naponta kétszer a forralt vizet? Pláne, hogy nyári szünetben fog születni a baba, és van két 10 év alatti gyerekün kmég, akik nem jöhetnek be a kórházba a férjemmel?


Az álatlad vázolt megoldás helyett én inkább a sokkal tisztább és egyenesebb utat választanám, minden szülésre készülő nő legyen tisztábna a jogaival, ismerje a betegjogi képviselő telefonszámmát, és álljon ki magáért. Azt elhiszem, hogy a gyermekágyon csak egy mocskos mikró van, amiben nem szívesen forralna vizet senki, de minden kórházban van sterilizáló helyiség, ahol a korababák számára készíthetik el az anyukák a tápszert, illetve sterilizáálhatják a mellszívójukat, cumisüvegüket. Ott kiemelten fontos, hogy a legtisztább körülméynek között történjen az anyatej lefejése, senki nem várja el a korababás anyukától, hogy a közös fürdőben mosogassa el a korababa cumisüvegét.....


Aki nem akar vagy nem tud szoptatni, és nem akarja megvárni, hogy besárguljon vagy kiszáradjon a babája, az ilyen irányban tájékozódjon inkább, és ha nem megy kedvesen és szép szóval, akkor a betegjogi képviselőn keresztül érje el, hogy megkapja, amihez joga van.

2019. máj. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
30%
A bentlét ellehetetlenítése mit jelent? AHol én szültem, ott alap elvárás volt, hogy az anyuka lássa el a babáját, csak a kötelező vizsgálatokra és oltásra vitték el őket, és ha fürdeni ment az anyuka, esteleg addig beadta a csecsemősöknek a babát. Az anyukával hogy tudnak kiszúrni? A legkedvesebb anyukának is magának kellett ki-bevinnie a tálcáját, nem segített, nem kényeztette senki. Tovább nem tartják bent, mert kellenek az ágyak, hamarabb nem rakják ki, mert kell az OEP finanszírozás.
2019. máj. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
77%

18!

Nálunk a koraszülött osztályra nem teheti be a lábát az időre született anyuka, így hiába van ott külön helyiség a fejésre a koraszülött babák anyukáinak, ez nem segít az időre született babák tápszer problémáján. A főorvos véleménye ebben a kórházban az, hogy a tápszer méreg es az az anya, aki nem tud szoptatni, az nem is akar igazán es nem szereti a gyerekét. Ezek után mit várunk az osztályon dolgozóktól? A mi kislányunkra pl azt mondta, hogy korcs, mert olyan anyagcsere betegsége van, aminek következtében a fehérje egyik építőelemét nem tudja lebontani a szervezete, így csak speciális tápszert kaphat, anyatejet nem. Es milyen újszülött az ilyen...

Es még mielőtt bárki azt mondaná, hogy forduljunk a betegjogi képviselőhöz, köszönjük a tanácsot, de mi őt kihagytuk, ügyvédhez fordultunk es perelünk, mert műhibát is elkövettek. Amellett, hogy emberileg is nullák.

11-es voltam

2019. máj. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!