Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 4,5-5 hónapos babáitok mennyi...

4,5-5 hónapos babáitok mennyi tápszert fogyasztanak? Hozzátápláláshoz van tanácsotok?

Figyelt kérdés

Az enyém jövő héten tölti az 5.hónapot. Jelenleg 5x eszik egy nap, 4x 150ml+5 kanál tápit, vacsira pedig 180ml+6 kanál. Szerintetek elég? Néha kér pluszban, de nem mindig.

Amugy 3500g volt születésekor, most pedig màr 7000g felett van picivel, de nem kövét baba. Nagyon arányos. Mondjuk mozgékony is eléggé.

Kb 1 hónapja ennyiket eszik. Szerintetek emeljem vagy vàrjak amig ő kéri?

Amúgy a héten kezdjük a hozzátáplálást. Almát kóstol kezdetnek, de ez még tényleg csak kóstoltatás. Eleinte mennyiket adhatnék neki, hogy ne bántsa a gyomrát?



2019. jún. 24. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:
31%

Nézd én nem akarom osztani az észt. Tégy úgy ahogy jónak látod. De azért azt tud, hogy a WHO jelenlegi ajánlása az hogy akár anyatejes, akár tápszeres a baba a hozzátáplálást ne kezdjék meg betöltött 6 hónapos kor előtt. Hiszen attol, hogy tápszeres még nem fejletebb az emésztőrendszere.


Az pedig már a saját véleményem, hogy szerintem nagyon rossz beidegződés ez az almával kezdés. Nagyon sok babának fáj tőle a hasa, hiszen elég savas gyümölcs. Én répával kezdtem, majd sütőtökkel és csak ezután kapott almát, és bizony az ő gyomra se bírta jól.

2019. jún. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell többet adnod. A tápszer hátulján is ennyi mennyiséget ajánl. A fiam is ennyi idős és 5*150ml-ket adok neki és bukik is ki. Meg a súlygyarapodása is jó a babádnak. Én akkor adnék többet ha ő kéri.
2019. jún. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkét választ! Akkor tartom a mennyiséget!

A hozzátáplálást mi azért kezdtük meg, mert sajnos több tápszerváltas után is nagyon székrekedékes a babám.

De jövő héten ugye már 5 hónapos és annyival talán nem vagyunk előre, hogy probléma legyen. Bízom ebben nagyon.

Egyébként igazad lehet az almával és úgy alapból a gyümikkel kapcsolatban. Nekem ezt a sorrendet javasolta a védőnő: alma, barack, meggy. Anyukám se értett vele egyet és bár én nagyon zöldfülü vagyok, de a meggy nem értem hogy miért jó egy ilyen picinek.

Mi is sütőtökkel és répával folytatjuk majd, csak ha már elkezdtem ezt a hetet almával, akkor be is fejezem. Egyenlőre úgyis csak fintorogva kóstolgatja.

Köszi Nektek még egyszer! :)

2019. jún. 25. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!