Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi az esély rá, hogy...

Mennyi az esély rá, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

2 éve szedek fogamzásgátlót (Iamna 60/15). Eddig soha nem történt ilyen, mindig szinte percre pontosan bevettem, nem volt soha gond.

Ma vettem észre, hogy tegnap nem vettem be. (Minden este 9-kor veszem be.) Ma este vettem észre, szóval eltelt 24 óra. Figyelmesen elolvastam a beteg tájékoztatót és bevettem egyszerre két szemet, a tegnapit meg a mait. A tegnapi a gyógyszer 3. szeme volt, ma a 4. szem a levélből, tehát tökéletesen beleestem a legveszélyesebb 1-7. napba.

Sajnos, pont 72 órája (péntek este) voltunk együtt utoljára a párommal, így már a 72 órás tabletta sem segíthet. Azt teljesen értem, hogy most 1-2 hétig kiegészítő védekezés, de rettegek, hogy teherbe estem, mert kihagytam azt az egy szemet. Holnap az első dolgom lesz időpontot kérni a nőgyógyászhoz.

Volt bárkinek hasonló tapasztalata, hogy az első héten felejtett el bevenni egy szemet? Felelősségtudóan védekezem, egyetemre járok, sehogy nem fér bele az életembe egy baba. Sajnos most nagyon túlsresszelem. Nagyon köszönöm, ha tud segíteni bárki, aki járt már hasonló cipőben! Mikor érdemes az első terhességi tesztet megcsinálni?



#bevétel #fogamzásgátló #fogamzásgátló kihagyás
2019. júl. 28. 23:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hiába kérsz időpontot egyenlőre az orvoshoz, rád néz de nem fog tudni semmit mondani.3-4 nappal szex után nem fogja tudni megmondani, hogy teherbe estél e vagy sem max menses(jelen esetbe elvonásos vérzés) környékén állapítható meg vérvétellel meg esetleg visszahív uh-ra 1-2 héttel később.

14-16 nappal az aktus után elvileg már mutatja a terhességi teszt ha gond van.

2019. júl. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon sokszor felejtettem el bevenni a gyogyszert, volt olyan is, hogy tobb napig. Csak akkor lettem terhes, amikor abbahagytam.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy 100% nem estel teherbe, de az esely szerintem nagyon csekely.

2019. júl. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Ha 2 éve folyamatosan szeded, nem lesz gond azzal, hogy egyet kihagytál.

Viszont nyugodj meg, mert most meg majd azért nem fog megjönni, mert ezen kattogsz.


Nekem is többször is kimaradt már egy-egy szem és még soha nem lettem terhes. Hányás, hasmenés esetén sem pótolom, bár én reggel szedem, de ne izgulj.

Orvoshoz menni kb 2 hét után érdemes, addig meg ne izgulj, mert minden bélmozgásra, gyomor korgásra azt hiszed majd, hogy tünet, de egy ideig még nem lesz tünet. Tesztelni is kb 2 hét, mire mutatja, ha az vagy, úgyhogy nyugi, nem lesz semmi gond.

2019. júl. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Van 120 órás tabletta is.
2019. júl. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

NEM kell esemény utáni, rendes fogamzásgátló mellett nem is írják fel. Szóval ne ajánlgassa senki a 120órásat se.


Semmi gond nem lesz, csináljátok a kiegészítő vêdekezést és ennyi.

2019. júl. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"rendes fogamzásgátló mellett nem is írják fel."


De, felírják. Ugyanis a gyakoris közhiedelemmel ellentétben be lehet mellette venni.

2019. júl. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam így (kihánytam betegség miatt sajnos), de nem lettem terhes. Nagyon kicsi az esélye, de majd végezz tesztet, amikor esedékes.
2019. aug. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is többször kihagytam egy-egy szemet, betegség idején (antibiotikum stb) sem védekeztünk mellé pluszban sehogy. Nem lettem terhes, DE ezzel nem azt akarom mondani, hogy 100% hogy nem leszel terhes, van, aki állítólag ennyitől teherbe esik, más meg nem. Sajnos nem tudjuk Te melyik csoportba tartozol. Tesztelni aktus után 2 héttel érdemes, előbb nem, mert a legérzékenyebb teszt sem mutatná, illetve hamis negatív eredményt adhat, mivel olyankor még kevés a hcg a szervezetben.
2019. aug. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem leszel terhes! Ilyen stresszel meg pláne. Én is hagytam ki véletlenül egy levél alkalmával 3szor is. Amikor gyereket akartam jött is, de tabi mellett nem. Pedig én olyan feledékeny vagyok. Nem is nekem való. :D
2019. aug. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!