Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek lehet baba?...

Szerintetek lehet baba? Merckformint szedek, IR, PCO-m van.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom, már milliószor volt kérdés. Merckformin XR-t szedek 3. hónapja, inzulinrezisztenciám és pco-m van. Első két Merckforminos hónapban kellett Norcolut is, mert hosszasan pecsételtem, így gyakorlatilag a Norcolut abbahagyása után jelentkezett a menzesz. Egyszer 33 napra, majd 31 napra.. Ez az első hónap hogy nem kellett Norcolut. Diétázom és heti 2-3-szor kardiózom , de volt, hogy "bűnöztem". Az bezavarhat? Jelenleg a 32. napon vagyok. Már 1.5 hete fájdogál a hasam, de eddig semmi. Viszont utóbbi pár napban mintha máshogy fájt volna. Olyan szúrkálósan, nem tompán mindenfele. És volt, hogy viszketett a csaszársebem irányában minden "odabenn", bizsergett. Méhszájvizsgálatot korabban nem próbáltam, a napokban nézegettem. Előző 2-3 nap süllyedt lefelé és mintha kezdett volna visszafordulni előre,mert el volt fordulva. Ma viszont mintha megint fentebb lenne, ugyanúgy kemény, totál el van fordulva és alig érem el. Ugyanakkor napok óta puha minden odabenn.. de nagyon. Fehéres folyásom van. Ez mit jelenthet? Szerintetek lehet baba? Egyéb tünetem nincs. Meddig várjak a teszttel? Doki szerint 35 napos ciklus még oké Merckformin mellett. Nem szeretnék csalódni, félek tesztelni, már 1,5 éve próbálkozunk. Össze is jött, de egyszer beteg volt, egyszer meg korai vetélés történt. :(

2019. aug. 17. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ milyenek a cukor és inzulin értékeid, milyen az endokrinológusod illetve mennyire tartod szigorúan a 160g-os diétát és mennyire kerülöd a cukrot (bármilyen hozzáadottat) és mennyire rendszeres a kardió testmozgás.

Néztek pajzsmirigy hormonokat? TSH, fT3, fT4, anti-TPO, anti-TG?


Nekem annyira enyhe IR-em volt, hogy nem adtak rá gyógyszert. Viszont a PCOS-em és ezáltal az hogy nem volt peteérésem, csak a pm értékek rendbetétele után javult ill. állt be. A 30+ napos ciklusra az endokrinológusom még azt mondta, kicsit hosszú.

Az én tapasztalatom, hogy végül 3 sikertelen inszem után lombikkal sikerült teherbe esnem, bő egy évre rá, hogy a fent írt kezeléseket elkezdtem.

2019. aug. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A pajzsmirigy értékeim rendben voltak. Az inzulinom 75 volt 60 percnél, a 120 percesnél még mindig 50. A kardiot 1 hónapja tartom, heti 2-3-szor 40 perc. A 160 gr-ban mindig bennevagyok, de sajnos becsúsznak gyors felszívódású szénhidrátok, mint pl. 1 hete hétvége, szülinapozás, tortázás.

Már több éve volt róla szó, hogy pco-m van, de gyakorlatilag csak idén lett véglegesen kimondva az emelkedett anti müllerin hormon és az UH alapján. A peteérésemet soha nem vizsgálták. Kisfiam annó 2 hónap alatt összejött, az előző babánk is kb. a 3-4. hónapban, majd az a korai babánk is 3 hónapon belül.

2019. aug. 17. 20:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez türelem játék akkor. 1 hónap után még ne várj csodát és ne keseredj el! Általában kell 3-6 hónap kilengések nélkül, hogy pozitív változás lépjen fel. Kinek mennyi. Az inzulinod nem tűnik vészesen magasnak, bár látni kéne hozzá a cukor értékeket is.

A pm értékek mennyik?

2019. aug. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat de mik azok a pm értékek? A TSH 1,950, FT3 4,87, FT4 16,39 volt.
2019. aug. 17. 22:33
 5/6 A kérdező kommentje:
A glükóz 4,37 éhgyomorra, 5,83 az 1 órás, 4,57 a 2 órás.
2019. aug. 17. 22:35
 6/6 A kérdező kommentje:
Anti TPO 11,52, thyreoGlob. Aat 86,4
2019. aug. 17. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!