Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tennél, ha egy nemi...

Mit tennél, ha egy nemi erőszak folytán teherbe esnél? Megtartanád a kisbabád? Hogy mondanád el a gyereknek, ha majd nagyobb lesz, az apját?

Figyelt kérdés
2019. aug. 19. 13:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
70%
Pont tegnap vagy tegnap előtt írt egy lány hogy őt megerőszakoltàk és megtartotta a babát.Olyasmit írt hogy mindennél jobban szereti a gyereket.
2019. aug. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
83%

Édesanyám húsz évvel ezelőtt nemi erőszak áldozata lett és teherbe esett. Azt mondja mikor megtudta hogy megfogantam csak az járt a fejében hogy így lesz értelme élnie. Maga alatt volt de miattam új erőre kapott. Mikor 4, 5 éves lehetettem akkor kezdett el feltűnni hogy míg az ovis társaimnak van apukájuk nekem nincs. Megkérdeztem anyukámat hogy hol az én apukám, és azt mondta hogy vannak emberek akik másokkal rosszat tesznek és ezért nem kapnak jót. Én pedig jó vagyok.

Aztán ahogy nőttem egyre többet mondott el. 16 évesen mesélte el az egészet.

2019. aug. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
A lányommal történt. Egy hónap telt el, láttam, hogy valami nincs rendben vele, de azt hittem megint az iskola. Egyedül ment el nőgyógyászhoz, amikor reggel rosszul volt és észrevette, hogy késik. Amikor hazaért, mesélte el, hogy mi volt. Én is mondtam neki, miért nem előbb mondta el, de eszébe nem volt, hogy terhes lehet, csak maga alatt volt. Most meg fél az egésztől. Elvileg, ha elvetetné most, később már nem lehet gyereke. De felnevelni sem tudná, hisz még ő maga is gyerek. De nem akarja elvetetni. Örökbe adni meg képtelen lenne, ismerem.
2019. aug. 19. 18:47
 14/20 anonim ***** válasza:
55%

Hihetetlen nekem ez. Inkább csak nem védekezett... Tudja ki volt? Azóta feljelentés, stb.?

De ha igaz, kicsit a te hibád is, hogy nem bízik annyira benned, hogy egyből segítséget kérjen, ha baj van.

2019. aug. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
88%
"Egy hónap telt el, azt hittem megint az iskola." Ugye tudod, hogy nyári szünet van. Kicsit jobban ossze kellett volna raknod ezt a sztorit. Nyilvan egy édesanya a gyakorira fog feljönni miutan kiderul hogy a lányát megerőszakolták es terhes. Es licitre bocsájtja hogy ki vetetne el es ki nem. A lányodon, ha igaz lenne a sztori, mit segítene az, hogy vadidegenek mit csinalnanak? Pár nap és kezdodik az iskola, addig nincs mivel lefoglalni magad, csak a gyakorira gyártasz kamu sztorikat? Nincsenek barátaid?
2019. aug. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
44%
Én nem tudnék együttélni egy abortusz tudatával, ezért megszülném. Hogy felnevelném-e, vagy örökbeadnám, az nehezebb kérdés. Végülis félig belőlem is lenne az a gyerek, az enyém is ugyanannyira, mint az apjáé. De ha rá hasonlít, vagy fiú ő is, nehezebb, mintha lány lenne például, és inkább rám hasonlítana. De abortuszra nem mennék, elvégre nem a gyerek tett rosszat. Valahol az is igazságtalan, hogy a fickó a börtönben jól van tartva, miközben egy valóban ártatlan szereplőnek pusztulnia kell az ő bűnéért. Az örökbeadás nehézségein enyhíthet a nyílt örökbeadás, amikor a terhes maga választja ki a szülőket, akiknek adná, és dönthet úgy, hogy szeretne kapni tájékoztatást a gyerekről a későbbiekben is, így nem piszkálja a tudat, hogy van valahol egy gyereke, akivel ki tudja, mi van, jól bánnak-e vele stb. De megint másnak meg az anonim a könnyebb, az a végső lezárás, amikor nem kell látnia, hogy más neveli az ő gyerekét. A szülőszobán is van, akinek úgy könnyebb, ha azért elbúcsúzik, másnak meg úgy, ha meg sem mutatják neki a gyereket. Ezekben a dolgokban nagy szerepe van a személyiségnek. De ha valakinek még el is venné a későbbi gyerekvállalás lehetőségét az abortusz, akkor tényleg tuti nem választanám azt.
2019. aug. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
57%
Kedves Kérdező! :) Először is nagyon sajnálom, ami a lányoddal történt, együttérzek és mielőbbi jobbulást kívánok. Ez egy nagyon-nagyon nehéz helyzet. Én megtartanám, mert az egy ártatlan lény, nem tehet semmiről. És nem is veszélyes, mint az apja, sőt a legvédtelenebb. Megtartanám, főleg úgy, ha utána nem lehet gyerekem. Szerintem egy ilyen szörnyűség után egy nő olyan összetett és nehéz lelki állapotban van, hogy nem tud dönteni ilyen fontos kérdésről. Míg ha nem megy abortuszra, van 9 hónapja eldönteni, felneveli vagy örökbeadja a gyerekét. Ezalatt érdemes segítséget kérni megértő emberektől, akik lelkileg támogatnak. Aztán: a nemi erőszak egyik fő következménye a hatalmas szégyenérzet és bűntudat. Ezt szerintem egy abortusz a végtelenségig fokozná. Nem lehetne olyan könnyen elfelejteni, ahogy az erőszakot sem. Viszont egy gyerek örökbeadása nagyon önzetlen cselekedet, ilyen helyzetben mindenképpen pozitív. Ez talán az anya lelkének jót tenne, és le is zárulhatna talán ez az ügy a feljelentéssel (ez nagyon fontos, hogy több nő ne kerülhessen ilyen helyzetbe). Fontos szakemberhez is fordulni a trauma feldolgozásához. Nem azért gondolom így, mert a magzatot az anya fölé helyezem, szerintem az anya szempontjából is az abortusz a legrosszabb. Sajnos az erőszak következménye az is, hogy az érintett legyőzöttnek érzi magát. Egy abortusz ezt is fokozná. Az abortusz nem teszi meg nem történtté a traumát, és nem segít feldolgozni, csak elmélyíti azt. Akármilyen döntést hoz a lányod, az biztos, hogy nem lesz könnyű. Ha nem akarja elvetetni, mérlegeljétek, felnevelni vagy örökbeadni lenne egyszerűbb (például a felnevelésben te mennyire tudnál segíteni, stb.). Az, hogy az apját hogyan lehet elmondani, szintén nehéz kérdés. Szerintem nagyobb korában, egy megfelelő időpontban. Paula Peyton olyan feliratú pólót vett az erőszakból fogant fiának, hogy "Isten az apám." Egyébként teljesen elfogadhatatlannak tartom az ítélkezést egy erőszakon átesett (főleg abból teherbe esett) nő felett, akárhogy dönt, és tudom, hogy ez egy különösen nehéz helyzet. Kívánom, hogy minél előbb rendbejöjjön a lányod! :)
2019. aug. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
54%
Megtartanám. Belőlem is egy rész. Önálló személyiség lesz, nem tehet arról, aki az apja. Miért büntessem a gyerekemet halállal az apja szemétségéért??
2019. aug. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
70%
Megtartanám. Nem ő tehet arról ki az apja.
2019. aug. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Ha tényleg így történt , akkor nem várhatnak ekkora felelősséget a vállára.
2019. aug. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!