Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gondoljak esetleg valami...

Gondoljak esetleg valami egészségügyi problémára?

Figyelt kérdés
(20-as éves elején jàró pár vagyunk). Két évig fogamzásgàtlót szedtem, egészségügyi okok miatt abbahagytam kb màsfél-két éve. Egy ideig óvszerrel védekeztünk de kb 4-5 hónapja egyáltalàn nem védekezünk. Tervben van a közeljövôben a baba, az se lenne baj ha besikerülne, ezért nem fordítunk nagyobb hangsúlyt a védekezésre. De viszont meglepônek tartom hogy a lassan fél év alatt nem estem teherbe ilyen fiatalon mikor szinte a 'legtermekenyebb" idôszakot éljük. Akik voltak ugyanígy, hogy a "sorsa" bíztàk mikor jön a baba, mennyi idô alatt estek teherbe? (A fogamzásgàtló abbahagyása után szépen beállt a mensim 24napra, de viszont pár hónapja kicsit kiszámíthatatlan 24-25-26-27 napra jön meg.)
2019. szept. 12. 11:23
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

24 nap nagyon rövid. àtlagosan 27-31 nap között vana periodus.


Mivel fiatal vagy nem kell nagyon ezen gondolkodni, de ha legközelebb mész az éves vizsgálatra ott mond el a dokinak.

2019. szept. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nálad, vagy a párodnál van valami bibi. Sajnos az, hogy termékeny korotokban vagytok, attól még lehet veleszületett, vagy épp nemrég kialakult nyavalya, ami miatt nem jön azonnal, vagy egyáltalán a baba. Ha türelmetlenek vagytok, nyugodtan vizsgáltassátok ki magatokat mindketten.
2019. szept. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egy hormonprobléma vagy egy férfi sperma probléma nem ismer olyat hogy "legtermékenyebb kor".

Számomra kérdéses, ha konkrétan nincs most babaprojekt (azt írtad a közeljövőben, nem pedig most), akkor miért nem védekeztek?

2019. szept. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Fiatalon szeretnénk szülôk lenni. Nem erôltessük hogy most egybôl jöjjön csak mégis furcsànak talàlom hogy lassan fél év alatt nem "sikerült be". Azért tettem fel a kérdést, mert annak a gondolatától is félek hogy akàr évekig ne sikerüljön és a 30-as éveimben legyek anyuka! :( A doki esetleg ilyenkor is tud kivizsgálàst csinàlni? Màrmint 5-6hónap utàn.
2019. szept. 12. 11:37
 5/10 A kérdező kommentje:
Azért nem védekezünk mert szeretnénk babàt. Az se baj ha most jönne. Jövôre van tervbe de ha hamarabb jönne se lenne belôle probléma.
2019. szept. 12. 11:38
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

A ciklusod bár kicsit rövid néha, de ha rendszeresen megjön, egyelőre nem aggódnék. 5-6 hónap még azoknak is kell sokszor akiknek semmi problémájuk nincs. Ez a nem erőlteted dolog, annyira átlátszó. Félsz kimondani hogy teherbe akarsz esni? Vagy mégis mit vársz mikor hónapok óta nem védekezel?


Ha annyira izgulsz, hogy valami baj van, menj el endokrinologushoz, kérj hormonpanelt.

2019. szept. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is 24-27 napra jön, de inkább 24, mikor hogy. 3 hónap alatt teherbe estem, szóval erre sem lehet adni igazán...
2019. szept. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha megszakitással védekeztek, úgy nekem 10 év alatt nem jött össze, szóval erre felesleges várni. Ha 1 év alatt, éles próbálkozásnál, úgy, hogy együtt vagytok kétnaponta az ovulációd körül nem jön össze, akkor kell orvoshoz menni, most még teljesen felesleges, nem lesz minden aktusból gyerek, akkor se ha jó az időzítés és akkor se ha fiatalok vagytok.
2019. szept. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem használjuk a megszakításos módszert.
2019. szept. 12. 12:15
 10/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha még fél évig nem jön össze, akkor érdemes mindkettőtöknek kivizsgáltatni magatokat. De addig felesleges, félév még nem olyan sok idő. Átlagosan egy évig próbálkoznak a párok, mire összejönn a baba.
2019. szept. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!