Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mire kell figyelni korai...

Mire kell figyelni korai terhességnél? Kiderült, hogy most komplikált lenne, részletesebben lent leírom.

Figyelt kérdés
Pár hónapja abbahagytam a fogamzás gátlót, endokrinológus elküldött vérvételre. Minden érték a referencia tartományban van, de minden hormon érték az alacsony határnál mozog. A dr. nő 3 hónapig intenzív vitamin kúrát írt elő és azt javasolta, hogy addig ne álljunk rá a gyerek témára. Azért, mert jobb lenne ha magasabb lenne pár érték, mert így félő hogy könnyebben vetélés lenne belőle. Kicsit beparáztatott, mert az utóbbi 2 hónapban védekezés nélkül vagyunk együtt és még nem tudom a legutóbbi együttlétekből lett-e valami. Ha mégis osszejött akkor ti mit javasoltok, mire kell figyelni? Ez csak este jutott eszembe, hogy nem kérdeztem meg az orvost, leghamarabb hozzá két hét múlva tudok menni, nagyon be van táblázva, tesztelésnek is csak kB egy hét múlva lenne értelme, addig szívesen várom a véleményeket, remélem kedves hozzászólások érkeznek, mert mostanában itt divat cseszegetni szerencsétlen kérdezőket :-) köszönöm szépen
2019. okt. 1. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem írtad le melyik értékek vannak közel az alsó határhoz, így nehezebb okosan válaszolni :)

Ha a progid alacsony, az jelenti a legnagyobb gondot. Ez miatt nehezebben jöhet össze egy terhesség illetve nagyobb az esélye a korai vetélésnek is. Terhesség elején pozitív teszt esetén, barnázás utalhat rá, ilyenkor azonnal orvos, aki ír fel progi pótlást. Ezt előre feltunningolni nem lehet. E vitamin szedése javasolt minimálisan segíthet. Mensi előtti napokban barnázás is progi gondra utal.


Ha más hormonszinted alacsony, pl LH vagy FSH ott már a peteérés is problémás, szintén kezelést igényel, de nem vitaminkúrát.


Egyéb esetben, semmi extra nincs, ugyan úgy zajlik minden, mintha nem is tudnál semmiről :)


Ha minden értéked tartományon belül van, akkor semmi sem komplikált :D Lehet örülni, mert manapság ritka, hogy minden jó helyen van.


Nekem pajzsmirigy alulműködéssel (magas TSH, magas antiTPO-val és IR-rel sikerült anyává válnom, persze gyógyszeres kezelés kellett hozzá)


Nem gondolnám, hogy tartanod kellene a fejleményektől, fogamzásgátló miatt lehetnek alacsonyabb értéked, de ha már jó helyen vannak, nincs ok aggodalomra. Terhesség előtt már érdemes a folsavat, D-vitamint szedni, esetleg E-vitamint. Ha meg pozitív lesz a teszt, magnéziumot kell szedni, a többit majd akkor a dokiddal megbeszéled.


Szokásos dolgokra kell figyelni, de az már mind a pozitív teszt után jön, alkohol fogyasztás, cigizés stb.


Sok sikert kívánok, és ennyire azért ne görcsölj rá, a terhesség nem atomfizika :D És tessék örülni, hogy jó eredményeid lettek :) Csak pozitívan :D

2019. okt. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, jó volt elolvasni :-) rágörcsölve nem vagyok, eddig nem is foglalkoztam azzal, hogy teszteljek, gondoltam majd ha kimarad akkor, meg egy csomó minden más leköt nap mint nap, csak ahogy leülepedett bennem, hogy mit mondott a doki akkor kezdtem el agyalni azon, hogy jaj mi van ha most :-) progeszteron 1, 4 referencia tartomány 1-3 a tsh 1,2. T3 5,8,t4 16,2
2019. okt. 1. 11:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezek teljesen jó értékek. Ha terhes lennél is minden rendben menne. A vitaminok fontosak amúgy is. Sok sikert a babához. ;)
2019. okt. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, majd megírom mi lett ha esetleg ez a kérdés valakit érdekel majd a jövőben :-)
2019. okt. 1. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!