Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elvetettnéd vagy megtartanád...

Elvetettnéd vagy megtartanád a babád ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Párszor lefeküdtem egy ferfivel és be csúszott a baba a felelőtlenségünk okán, de neki van családja így nem vállal fel természetesen.Anyukám szerint vetessem el mert megnehezitené az életem a baba, én viszont megtartanám mert csak a gyermekem lenne, függetlenül attól ki az apa és kitudja lehete még gyerekem.

34n


2019. okt. 9. 13:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
60%
Pedig azt a havi 20-30 ezer forintot a leendő gyereked elől veszed el. Az jár neki. Itt ketten hibáztatok.
2019. okt. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Nem gond a munka, magamnak dolgozok már 12 éve.Anyagi gondjaink nem lennének főleg nem olyan hogy 20ezer ft számítson
2019. okt. 9. 14:00
 13/28 anonim ***** válasza:
68%

Ha úgy érzed felnőttél érzelmileg anyagilag és agyban egy babára, tartsd meg.

De nem vall valami önálló és okos nőre aki nős pasival kavar és az anyjára hallgat...

2019. okt. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
53%

Hát nem tudom, én nem venném ilyen lazán ezt, hogy "nem vállal fel természetesen". A gyerektartás még a legkevesebb. De lesznek vérrokonai, akiket majd nem ismer, vagy mit fogtok majd neki mondani? Járna neki az apai örökségből is, ha egyszer az apja meghal, arra is csak legyintesz? Az nem a tied, hanem az övé. Én azért nem hagynám ennyiben ezt a dolgot. Az oké, hogy te is hibáztál, amikor nem védekeztetek, de nem neked van komplett családod még mindemellett, miért te legyél az, aki erre tekintettel van? Ha ő nem volt tekintettel a saját családjára?

Amúgy én is megtartanám, de én nem hagynám ennyiben. Nem balhéznék vagy ilyesmi, csak kérném, hogy vállalja papíron, ha meg nem, akkor bíróság és DNS-teszt.

2019. okt. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
78%
Én megtartanám. Mégha házasságban is születik egy gyerek akkor is fent áll a veszélye bármilyen okból az egyedülallóságra. Szóval ez nem érv. Maximun, ha nem tudnád eltartani az lenne a nyomós érv. Legalábbis én így látom. Lehet valaki boldog házas ember, de meg is halhat az egyik fél, vagy csak elhagyják. 34évesen meg pláne megtartanám. De ez a te döntésed. Úgy dönts, hogy ne bánd meg soha, mert vissza csinálni nem lehet.
2019. okt. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
44%

Ha minden adott lenne megtartanám,viszont én nem legyintenék ilyen könnyen mindenre ami az apával kapcsolatos. Nem kell balhézni de a gyerektartás nem neked jár hanem a gyereknek. Honnan tudod,hogy 15 év múlva is simán el tudod tartani?

A gyerektartást tedd el a babának egy számlára,egyetemre,lakásba pótolni stb.

Gyerek kárára ne mártírkodj.

2019. okt. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
54%
Azt írod, szíved szerint megtartanád, anyagilag is úgy állsz, 34 éves vagy...ki tudja, lehet-e egyáltalán valaha gyereked, ha a Nagy őre vársz még mindig, mert az a papírforma, hogy inkább vetessenek el egy gyereket, minthogy egyedülálló szülő nevelje? Még jó, hogy nincs lehetőség válás esetén kivégeztetni a gyereket, amiért már nem két szülő neveli, sok-sok "biztosra" szült gyerek halt volna már meg.
2019. okt. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
60%
Én megtartanám, 34 évesen lehet, hogy ez az utolsó lehetőéged. Pont ma jutott eszembe az a gondolat, hogy senki nem képes jobban szeretni a világon, mint ahogy egy kisgyerek szereti a szülőjét. Ekkora önzetlen szeretetre senki. Ne hagyd ki ezt a nagy kalandot, a gyereked téged választott!
2019. okt. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
65%
Nem akarod elvetetni, ezt már megválaszoltad magadnak. Minden adott ahhoz is hogy felneveld. Ne vetesd el, mert nem bocsátanád meg magadnak! De az apát én sem hagynám annyiban..
2019. okt. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
47%
Kedves Kérdező! :) Én a helyedben biztosan megtartanám. Ennyi idősen már nem lehet tudni, később lehetne-e gyereked. Az a lényeg, hogy szeretnéd megtartani. Nagyon jó, hogy az anyagi körülmények is adottak. Sokan nem ennyire szerencsések. Ez a Te döntésed, nem az anyukádé. És igazad van, ő a te gyereked. Apa nélkül is felnevelhető egy gyermek. Minden jót és jó döntést kívánok! :)
2019. okt. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!