Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szoptatás mellett estem...

Szoptatás mellett estem teherbe, ilyenkor mit kell beiratni a dokinál utolsó menstruáció időpontjaként, ha össze vissza volt? Mennyi idős a terhességem?

Figyelt kérdés

A szoptatás miatt össze vissza volt menstruációm. Próbálkoztunk a teherbeeséssel már egy ideje. Augusztus közepén volt menstruációm még, szeptemberben nem volt és októberben sem. Szeptember közepén teszteltem negatívan. A párom külföldön dolgozik így csak augusztus elején meg szeptember hónap végén voltunk együtt. Az augusztusi fogantatás kizárt mert akkor 4-5 hétre már a teszt is mutatta volna, illetve akkor csak 1x voltunk együtt, míg szeptemberben 5x. Tegnap csináltam tesztet ami pozitív lett halványan még de pozitív. Ebben az esetben kb 3 hete foganhatott a kicsi. Ilyen esetben mikor kellene orvoshoz menni?

Honnan számoljuk az egész terhességet?

Mit kell az orvosnak mondani, mint utolsó menstruáció? mivel az augusztusi volt az utolsó de az hülyeség lenne hisz szeptember végén fogant.

Kicsit bonyolult így, és szeretném tudni rendben van e a kicsi, de amíg nincs szivhang nem sokat fog látni, max a petezsákot.

Köszönöm!



2019. okt. 16. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elmondod, hogy augusztus végén volt az utolsó menstruációd, de még nem állt be, ennyi. Az neki is egyértelmű lesz egy 5-6 hetes terhességnél, hogy nem augusztusban fogant...
2019. okt. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2019. okt. 16. 10:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Emiatt tényleg ne izgulj, majd a 12 hetes genetikain belövik a terminust. Bár előtte is be tudják de általában az pontosabb.
2019. okt. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Énis hasonlóan voltam, elmondtam, hogy mikor volt az utolsó menstruációm, és mondtam, hogy még nem állt be rendesen, elmondtam, hogy szerintem mikor foganhatott, és az alapján meg az uh alapján állapította meg hány hetes terhes lehetek. Egyből a pozítív teszt után kértem időpontot, és akkor mentem mikorra kaptam. Mondta a doki, hogy semmi gond, nincs szívhang, de van szikhólyag, olyan 4-5 hetes terhes lehetek, kaptam időpontot 4 hét múlva. Akkor már volt szívhang. Úgyhogy nyugodtan menj el akár most is, de mehetsz 2-3 hét múlva is.
2019. okt. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha halvány a teszt még, akkor inkább 4 hetes embrió, 2 hetes fogantatás. 1 hét késés után már erős pozitív szokott lenni a teszt. Még jó, hogy most tesztelél nem később, így könnyebb a viszonyítás. :)
2019. okt. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!