Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szeretnénk kisbabát, de félek...

Szeretnénk kisbabát, de félek a szüléstől, ha belegondolok. Ez a gondolat elmúlik majd?

Figyelt kérdés
Voltatok már úgy, hogy vágytatok a babára, de közben még is féltetek a szüléstől? Vagy ez az érzés teljesen megszűnik, ha már megfogan a baba, és látom majd az ultrahangon?

2019. okt. 24. 09:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sztem a egészséges félelem mindenkiben benne van. Elmúlik majd,főleg a szülőszobán mikor már alig várod hogy meglásd :)
2019. okt. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is félek tőle picit,de valahogy ki kell hogy jöjjön.😁

27hkm.

2019. okt. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Mindenki fél. Ez egy teljesen természetes, ösztönös reakció, azért nem minden nap szül az ember lánya... :)

Ez ma is és régen is egy óriási nagy dolog volt, már maga a terhesség is egy sokk a szervezet számára, hiszen szinte minden megváltozik, a szülés pedig, legyen császár, vagy hüvelyi szülés nem említhető egy napon semmi mással. Van, aki szerencsés és pár perc az egész, van, aki pedig hosszú órákon át szenved, mire a világra hoz egy új kis életet. Az lenne a fura, ha valaki ettől nem félne, nem izgulna.

2019. okt. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ezt én is kiírhattam volna! :D nekem már van egy másfél éves lányom, és szeretnénk tesót. De mindig eszembe jut a szülés és gyomorgörcsöm lesz. A lányommal 20 órát vajúdtam és császár lett a vége. Szerintem én ezért félek, nem a legjobb emlék. Vele a terhesség alatt egyáltalán nem féltem, de nem is tudtam, hogy mitől kéne, nem tudtam milyen fájdalom lesz. De mivel már tudom, hát... :D
2019. okt. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én előtte féltem, de amióta terhes lettem, azóta elfogadtam, hogy így vagy úgy, de ki fog jönni a baba, és bőőőven ráérek még ezzel ott helyben foglalkozni... így már egyáltalán nem is gondolok rá, hogy egyszer majd szülnöm is kell. :)
2019. okt. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálam akkor múlt el mindenféle félelem, amikor már tényleg, igazán akartam babát.
2019. okt. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak akkor kezdtem félni mikor készítettek elő a császárra. Fuh csak az zakatolt a fejemben, hogy én ezt mégse akarom. XD

Szerintem természetes hogy az ember fél, hisz tudod jól hogy fájni fog. Viszont pár nappal később már nem is emlékszel arra hogy fájt csak arra hogy ott a kisbabád a kezedben :)

2019. okt. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Teljesen normális érzés szerintem.

Van egy 3 éves lányom, ő farfekvéses és nagy baba volt, így mindenképp császároztak. A felépülés szörnyű volt. Nem olyan könnyű, mint amit néha olvasok.

A tesót nagyon sokáig terveztük, de csak most mertem azt mondani, hogy már akarom annyira, hogy vállalom megint a kínzatást érte. Most még jobban félek, mert már tudom, hogy milyen lehet a nagyon rossz része és tisztában vagyok vele, hogy a természet tud érdekes dolgokat produkálni, így lehet, hogy most sokkal könnyebb lesz. De lehet, hogy most megint megszenvedem, csak másképp.

A mostani terhesség problémásabb, nehezebb és több a munka is mellette. Ezek miatt nem vágtam volna bele.

Az ulrtahang annyiban segít, hogy már látom, hogy ÉRTE csinálom az egészet. Amint kint lesz, sokkal jobb lesz, de addig fogakat összeszorítva túlélek. Van ilyen is.

2019. okt. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
12 hetes vagyok, én már alig várom! Nem érdekel a fájdalom, a szenvedés, hiszen megéri!
2019. okt. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem féltem.

De a másodiknál mát fogok így, hogy tudom, mire számítsak

2019. okt. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!