Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség alatt veszélyes a...

Terhesség alatt veszélyes a tüdőszűrés?

Figyelt kérdés
Szeptember második hetében tüdőszűrésen voltam, de nem tudta, hogy terhes vagyok, és október elején kiderült, hogy terhes vagyok, de november első hetében elhalt a babám, mert rendellenesen fejlődött. Lehetséges, hogy a tüdőszűrés miatt?
2008. nov. 17. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen lehetséges,hogy a sugárzás tett benne kárt.Sajnálom.Igazából minden fiatal nőre ólomkötényt kellene adni a medencei területekre,akkor is ha azt mondja nem terhes!!
2008. nov. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Terhesség alatt nem szabad tüdőszűrésre menni. Sajnos lehetséges, hogy ebből volt a baj, de ezt biztosra senki sem tudja megmondani. Szerintem ne emészd ezen magad (bármennyire is nehéz), csak regenerálódj a következő babához.
2008. nov. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Igen veszélyes,különösen a 12 hét előtt végzett.Nem is szűrnek meg,ha csak a gyanúja fennáll a terhességnek.A röntgensugár kromoszómatörést okozhat,emiatt számtalan rendellenesség kialakulhat.Persze nem törvényszerű,de nem szabad kockáztatni.

Nagyon sajnálom,hogy vele ez megtörtént,persze nem biztos,hogy a röntgen okozta,de jócskán van rá esély.

2008. nov. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
igen. maradando károsodást okoz a babának
2008. nov. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, ezért babaprojekt idején a mensi után azonnal mentem röntgenre, amikor 99% volt, hogy nem lettem terhes. Így is mindig megkérdezik, hogy nem lehet-e egy fiatal terhesség, mert nagyon kell vigyázni. Legalábbis felénk ilyen rendesek...
2008. nov. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Cicoo007 válasza:

Szia.

Nem tudom azóta kaptál e megnyugtató választ,de nem .

12. és 18.hetben tudna esetleg gondot okozni a tüdőszűrés 100 ×mennyisègèben a magzatra irányítva (genetikus írta).


Aki azt írta hogy a menszesz után ment, biztosabb lett volna az első nap,az utolsó felé már èrik az új pete...

febr. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!