Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A tüdőszűrés a terhesség...

A tüdőszűrés a terhesség 12-18 hete között okozhat problémát, vagy előbb? Ellentétes információkat olvasok erről, és nem tudom, mi az igazság?

Figyelt kérdés
2010. okt. 13. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem engedném. A röntgen, az sugárzás!!!!
2010. okt. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Elméletileg a RTG sugár az első trimeszterben okozhat gondot, és akkor is a "mindent vagy semmit" elv érvényesül, tehát vagy vetélést okoz, vagy nem lesz baja a babának. A terhesség későbbi időszakában nem árt(hat), de azért kerülni kell!Az egyik ismerősömnek 6 hetesen volt CT-je, ráadásul kismedencei, mivel nem tudták, hogy terhes. Szerencsére megnaradt, és egészséges lett a baba, azért a dokija elküldte genetikai vizsgálatra. Szerintem ha terhes valaki csak akkor teszik ki RTG vizsgálatnak ha nagyon muszály. Tüdőszűrés miatt nem.
2010. okt. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ha tudnám, hogy terhes vagyok, nincs az a pénz amiért elmennék ilyenkor tüdőszűrésre.De viszont van egy munkatársnőm aki nem tudta, hogy terhes, és elment a munkehye miatt a tüdőszűrésre, és ezután egy héttel kiderült, hogy terhes.Mindenféle genetikai szűrésekre kellett menni, de szerencsére semmi problémája nem lett ebből, EGÉSZSÉGES LETT A BABA, MOST 3 ÉVES.
2010. okt. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a tüdőszűrőben ki van írva, hogy terhes és szoptatós kismamák nem vehetnek részt a szűrésen.
2010. okt. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!