Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rendszertelen, olykor kimaradó...

Rendszertelen, olykor kimaradó menstruáció mellett teherbeesés?

Figyelt kérdés

Van esetleg valaki hasonló cipőben? Melyik terhesvitamin tudná a legtöbbet, mármint hogy felkészülten szeretnék belevágni a babaprojektbe, de szeretnék biztosra menni.

Az orvosommal abban egyeztünk meg hogy egyenlőre nem szeretnék hormon tartalmú gyógyszert szedni, mert a fogamzásgátló hazavágta a vérzésem. Azt javasolta próbáljak ki terhesvitamint mert az csak vitamin.

Nem mondta hogy konkrétan ezt szedjem. Felsorolta, és a döntés hogy melyikkel próbálkozok az enyém.

(Rosszakarók kíméljenek... köszönöm.)


2019. nov. 11. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Ilyen menzesz mellett nekem 4 gyermekem született. 😊 Nem szedtem semmit.
2019. nov. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%
Szia! Nem szeretnélek elkeseríteni, de ha probléma van a hormonjaiddal, akkor sajnos a babatervező vitamin nem segít a gondon. Én inkább megpróbálnék utána járni, hogy mi a helyzet hormonális szinten, és célzottan arra a gondra keresnék (orvosi felügyelet mellett!) megoldást. Addig szerintem a csodára várni sajnos csak időpocsékolás.
2019. nov. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Régi a kérdés, de leírom a tapasztalatom, hátha valakinek segít.

Egész életemben rendszertelen menstruációm volt, olykor egy egész évre is kimaradt. Jobb időkben kb 35-80 napokra jött meg.

Babát szerettünk volna és én is kétségbe estem, hogy ilyen körülmények mellett milyen esélyeim lesznek, úgy mégis... A nőgyógyászom, mielőtt bármilyen hormonnal teletömött volna, ajánlott egy folsav+myo-inositol tartalmú készítményt, ezen kívül nagyon kevés cukrosat ettem és próbáltam a teljes kiőrlésű termékeket előnyben részesíteni, ezt kb 3 hónapig. Addigra kiderült, hogy terhes vagyok. :D

Október végén volt az utolsó menstruációm és valamikor december közepén fogant a baba. Létezik a spontán peteérés embereknél is, mint pl a nyulaknál. :D

Nem azt mondom, hogy mindenkinek ez a megoldás, de egyszerűen meg kell próbálni kicsit változtatni (életmód, táplálkozás, mozgás) és a folsav+myo-inositol kombó elég sokaknak bejött (még mielőtt teherbe akarnál esni). Szóval van remény! :)

febr. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!