Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kiderült hogy terhes vagyok,...

Kiderült hogy terhes vagyok, de eddig nem dolgoztam most viszont fel vennének a hónap végén egy munka helyre mit tehetek?

Figyelt kérdés
Ha el mondom hogy terhes vagyok biztos hogy nem vesznek fel, de ha nem mondom el akkor szabályt sértek? Valaki járt már így? Amúgy 3 hónap próba idő lenne utána határozatlan munka idő. Mit tegyek? Jól jönne egy kis plusz pénz.
2020. jan. 5. 04:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%
Én elmondanám és rájuk bíznám a döntést.
2020. jan. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
41%

Függ a munkától is. Könnyen találnának helyetted valakit? Ha vagy annyira szégyentelen, akkor csak a próbaidő után mondd el, ha már CSED-et, GYED-et úgysem.kapsz, legalább addig dolgozz, ameddig tudsz.

Ha viszont elmondod 3 hónap után valamikor és ki akarnak kezdeni, meg szemétkednek, akkor tudd, hogy csak annyi táppénz jár, amennyit dolgoztál. Tehát 3 hónap. Úgyhogy 3 hónap fizu, 3 hónap táppénz, utána szülésig semmi, majd szülés után egyszer a 65ezer körüli anyasági és a gyerek 3 éves koráig 25 ezer gyes+12 családi.

2020. jan. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
69%

Próba idő alatt indok nélkül kidobnak, ha terhes vagy ha nem.


Én nem bízok már senkiben a munkaerő piacon, megmondom, amikor már állandón vagyok. Akkor nem dob ki.

2020. jan. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
18%
Ellenben, ha kell gyes gyed stb segíííj, akkor kell 6 hónap munkavissony is. Tudom... Dolgozni nem jó...
2020. jan. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%
Nem, 4-es. GYES-hez semmi nem kell, az jár alanyi jogon, a CSED-hez, GYED-hez pedig 2 éven belül 365 nap munkaviszony. Ne írj butaságot!
2020. jan. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nem nehéz dolgozni. De nem találtam munkát. Dolgoztam 18 éves korom óta.
2020. jan. 5. 08:02
 7/24 anonim ***** válasza:
36%
Félig volt csak butaság, köszönöm a kiigazítást.
2020. jan. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
88%

Előtte meddig nem dolgoztál?

Valóban semmi értelme titkolni, ha nincs meg a 365 napod 2 év alatt.

2020. jan. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
18 éves korom óta dolgoztam, idén lesz 2 éve ősz végén hogy nem dolgozom vagyis volt pár munka de ami bejelentett volt az kB 3 hónap
2020. jan. 5. 08:44
 10/24 anonim ***** válasza:
89%
Értem, akkor semmiképp sem leszel jogosult a csedre gyedre, semmi értelme titkolni a várandósságot. 6 hónapig gyest fogsz kapni, utána ha a férjednek megvan a munkaviszonya, akkor mehetsz GYED extrára, az már jobb pénz lesz.
2020. jan. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!