Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A menses előtti mellfájdalmat...

A menses előtti mellfájdalmat a progeszteron okozza vagy sem?!

Figyelt kérdés
Van, ahol azt írják pms, van ahol azt, hogy pont ellenkezőleg, progi hiányra utal. ( nem rágörcsés, csupán érdekel, nálam egyik honapban fáj, másikban nem)
2020. jan. 5. 18:01
 1/10 A kérdező kommentje:
Helyesbitek: egyik helyen azt irjak, hogy az alacsony progi miatt faj, mashol meg pont az ellentetet
2020. jan. 5. 18:05
 2/10 anonim ***** válasza:

Én még olyat is olvastam, hogy a mellfájdalom ovu után jelzi, hogy tényleg megtörtént az ovuláció (én amúgy a legtöbb cikkben azt láttam, hogy a progeszteron emeltebb szintjéhez kötik).

Őszintén viszont magam sem olvastam olyan cikket, tanulmányt vagy bármit, ami egyértelműen magyarázta volna, szerintem ez is egy olyan misztériuma az emberi testnek (női ciklus működésének), amiről egyszerűen még nincs bombabiztos tényeken és kutatásokon alapuló tudásunk.


Ha érdekel, nekem az esetek 80-90%-ban fájt a mellem mielőtt megjött, de amikor teherbe estem, akkor nem csak előtte pár nappal, hanem konkrétan előtte két héttel már éreztem (nem középidőben fogant a gyerek, jóval előtte). Szóval szerintem nálam biztosan a progeszteron miatt volt, másnál viszont ki tudja, lehet más okozza.

2020. jan. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*mármint az esedékes menstruáció előtti időre gondolok, normál esetben mindig előtte 3-4 nappal kezdett el fájni a mellem, viszont mikor terhes lettem, már két héttel a nemvárt előtt fájt.
2020. jan. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez érdekes dolog, de pl nekem alacsonyabb progim volt mikor terhes maradtam és nem fájt a mellem, de pl egész terhesség alatt nem volt mellfájdalmam. Szerintem egyébként nincs összefüggés. Nálam ovukor szokott fájni és szülés óta néha mensi előtt vagy alatt vagy egyáltalán. Aztán a fene tudja :)
2020. jan. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Érdekes... a dokim szerint a mellfajdalom utalhat progi hianyra, gyk-n mégis mindenki a mellfajdalombol sejtette, hogy baba van. Marpedig a babahoz elengedhetetlen a progi 🤗
2020. jan. 5. 19:14
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem minden mensi előtt 1 héttel már fájt a cicim, mikor sikerült a baba 2 napig fájt utána elmúlt, innen tudtam, hogy ez biztos baba lesz, mikor nem kellett volna megjönnie, na attól a naptól kezdve brutálisan fájtak.. Nem tudtam melltartó nélkül aludni, mert egy fordulás is hatalmas kinlódás volt, most vagyunk 14 hetesek kb. 3 hete múlt el, de gyengébb formában még mindig visszatér. A hormonjaim viszont tökéletesen rendben vannak :) Szóval nem gondolnám, hogy ez összefügg a progi hiánnyal :) Eleve akkor nehezebben is esik teherbe az ember vagy megsem marad a baba, ha mégis sikerül.. Nekünk első éles helyzetben sikerült :)
2020. jan. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! 🥰🥰
2020. jan. 5. 20:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem mindkétszer mellfájdalmam volt az első jel, az első baba nem maradt meg. Progeszteron hiányom volt nem kicsit, a 2. terhességkor kaptam pótlást. Attól viszont pár hét után elmúlt a mellfájdalmam. :)
2020. jan. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Annyi lemaradt, hogy terhesség előtt sosem fájt a mellem. Pedig akkor is volt hiány.
2020. jan. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Uhh kedves utolsó, nem semmi! 😳 köszőnöm a válaszod, neked is ment a zöld kezecske :)
2020. jan. 7. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!