Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti mit/hogyan sportoltatok a...

Ti mit/hogyan sportoltatok a terhességetek alatt?

Figyelt kérdés

Én sosem voltam egy nagy sportember, nagyjából félévente egyszer elmentem edzőterembe vagy valamilyen csoportos mozgásra és nálam ott annyiban is maradt a dolog. Ennélfogva az első trimeszterben sem erőltetem meg magam különösebben, viszont a másodikban már szeretnék aktívabb lenni, most vagyok 11 hetes, lassanként jó lenne már legalább terv szintjén nekiállni.

Ti mit mozogtatok? Kismamajógára szeretnék majd járni, az önmagában vajon elegendő, vagy valami mást is érdemes?


2020. jan. 5. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
A jóga nagyon hasznos, mind testi mind lelki téren. Testileg pl. megerősítheti a hátizmokat, ami hasznos lesz, ha nő a pocakod. Lelkileg meg segít pl.a stressz levezetésében. De a légzőgyakorlatok majd a szüléskor is hasznosíthatóak lehetnek.
2020. jan. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én 5-6 km-eket nordic walkingolok a kutyákkal még most 30 hetesen is. Illetve emellett heti 2 kismama jóga.

Egyébként mire szeretnéd, hogy elegendő legyen? A kismama jóga nem egy intenzív valami. Az izomzat rugalmasságának megtartásában segít illetve egy nagyon jó énidő, amikor lelkileg rá tudsz hangolódni a babádra és a testedre.

2020. jan. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szeretném, ha egészségügyileg elegendő lenne. Nem élek fizikailag aktív életet, de a babának ezt nem kell tudnia :D A férjemmel túrázni szoktunk, a Kék túrát járjuk végig, de ezt nem lehet mindig, valami állandóbb, hétközben és akár nagyobb pocival végezhető testmozgást is szeretnék közben. Nem szeretnék teljesen kipurcanni a harmadik trimeszterre, némi állóképességet szeretnék gyűjteni, a szülés utáni regenerálódáshoz is, a szüléshez is úgy általában, meg később a gyerek körüli aktivitáshoz is.
2020. jan. 6. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!