Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan érthetném meg vele?

Hogyan érthetném meg vele?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, aki minden áron teherbe akar esni és a legborzasztóbb az egészben, hogy pusztán csak is kizárólag saját magának, úgymond "divatból". Méghozzá azért, mert mindenki a környezetében vagy férjhez ment, és családja van, vagy már terhes és ő is meg akarja mutatni ( legfőképpen az exének), hogy ő is kell valakinek és akarnak tőle gyereket.) Ezért kicsivel több mint fél éve együtt van egy sráccal, aki holt szerelmes a barátnőmbe, de a lány nem szerelmes belé. Ezt tudja is a fiú, de ennek ellenére még is vele van, hátha beleszeret... (Ahol nincs meg eleinte a minimális szikra ahhoz hogy szerelem kialakuljon, ott meg ette a fene szerintem.) És ismerem a barátnőm, később sem fog kialakulni a szerelem benne.


Ennek ellenére a srác eljegyezte karácsonykor úgy hogy tudta hogy a barátnőm ki akarta adni az útját kb két héttel előtte, mivel veszekedtek és akkor bökte ki a srác, hogy karácsonykor mit akar. Ezért a barátnőm együtt maradt vele, és igent mondott neki és egyből baba projektbe kezdtek.( Szerintem a srác csak azért csinálja ezt, hogy nehogy szakítsanak). Hiába próbáltam leülni beszélni a barátnőm fejével, hogy ez így nem jó, hogy élete legnagyobb baklövését készül elkövetni és hogy itt leginkább a szegény gyerek fogja megszivni a későbbiekben, mivel mire megszületik, addigra már a szülei nem lesznek együtt... Hogy ez mekkora felelőtlen dolgog és gondolkodás amit csinál, hogy inkább szakítson szegény fiúval, adja meg mind kettejüknek a lehetőséget, hogy megtalálják maguknak a megfelelő partnert a valódi boldogsághoz. Ne vegye el tőle ezt a lehetőséget, mert tönkre teszi nem csak a saját, de mások életét is ezzel a hülye döntéssel. De hajthatatlan és csak azt hajtogatja hogy talán szerelmes lesz a srácba ha megszületik a gyerek meg, hogy itt van már 30 évesen és minden ismerősének van már csak neki nincs és hogy milyen irigy ezért rájuk...meg ilyenek.


Annyira gyerek még így gondolkodásban ezek szerint...


Ahogy észrevettem rám is féltékeny és irigy lett, mivel én is férjnél vagyok és lett babánk. Erre megkaptam tőle, hogy én nekem is sikerült, holott ilyen meg olyan vagyok stb... Csak neki nem, holott ő a "miss tökéletes" ...ő szerinte. Bár hagy némi kívánnivalót maga után az egész életvitele, de ezt inkább ráhagytam és betudtam annak hogy irigység és féltékenység beszél belőle, mert azt hiszi hogy lemaradt mindenről pedig nem. Szerintem ez már a nem normális kategória nála, hogy ennyire görcsösen akarja a dolgokat, a nagy semmire, mert még Igazi kapcsolata sincs, mert az ami van inkább nevezhető lakótárs / albérlő társi kapcsolatnak, mint egy rendes élettársi kapcsolatnak...


Mi tévő legyek?


Gondoltam hogy beszélek a fiúval, hogy mi a helyzet, de nem hinném hogy szerencsés ötlet lenne. A barátnőm meg nem érti meg mert nem is akarja megérteni hogy milyen felelőtlen és tönkre teszi 3 ember életét és csak megy a saját feje után.



2020. jan. 11. 11:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Nem értem mit akarsz tenni? Mit akarsz beszélni a fiúval? Te magad írod, a fiú is tudja, hogy nem szereti őt igazán a barátnőd. Mégis eljegyezte, mégis gyereket próbál neki csinálni.

Akiknek enni esze van, azokon nem segít a szép szó.

2020. jan. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőd tudha és a férfi is tudja, hogy mi a helyezet. Legalábbis abból, amit leírtál ezt következtettem ki. Szerintem felesleges beleszólnod.
2020. jan. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Ha az én barátnőm lennél, és ha beleszólnál ilyen módon a dolgomba, többet nem szólnék hozzád. Mindenki úgy éli a saját életét ahogyan akarja. Elmondtad a véleményedet neki, nem fogadta meg, ennyi, hagyd békén őket.
2020. jan. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ment a zöld kéz.


Azért még várok érdemben hozzászólásokat. 🙂

2020. jan. 11. 11:58
 5/18 anonim ***** válasza:
45%
Hat ha a csajjal probaltal beszélni es nemerti meg akkor a pasijaval kell. Férfi ember nelkul ugyebar mint tudjuk nincs gyerek. Mondd el neki hogy szerinted nem jo otlet hogy gyereket csinal egy olyan nonek aki nem is szereti es ugyis elhagyja
2020. jan. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
Sehogy, semmi közöd hozzá. Egyszer elmondod a véleményed és kész. Nincs a gyámságod alatt, hogy ilyen szinten beleszólj a dolgaiba. Lehet szül egy gyereket, aztán elválnak, mivel a házas emberek kétharmada elválik, nem lesz egy nagy csoda.
2020. jan. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem sehogy.Megmondtad neki amit akartál, amit gondolsz.A férfi tudja, hogy nem szereti a csaj.30 éves felnőtt emberek,majd rendezik a dolgaikat ahogy akarják, tudják.Baratnőkent sincs jogod többet tenni annál amit már megtettel.
2020. jan. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%
kerüld ezeket a negaiv embereket,elszivják minden energiádat.....nekem is van ilyen ismerősöm,ő azért akart mégegy gyereket mert unta már a munkát....hát no comment....
2020. jan. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
Fú, nagyon gáz a csaj! De szerintem sem tehetsz többet, elmondtad neki, hogy mi a véleményed. Előre sajnálom szegény gyereket. Pont az ilyen emberek miatt végződik válással a házasságok kétharmada. Szerintem se forszírozd tovább, majd úgyis megy sírni hozzád, ha talál a férje egy normális nőt, aki szereti és megbecsüli. Szegény gyerek.
2020. jan. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
9-es! én is így gondolom. A legrosszabb az egészben, hogy azt hiszi a barátnőm, hogy a gyerek olyan mint egy csomag, amit bármikor bárhova letehet mikor megunta és kedve szottyan. Holott a gyerek óriási felelősség egy egész életen át. A kutyáit is folyamatosan lepasszolja valakinek mikor bulizni meg minden mást akar csinálni, csak hogy legyen szabadideje, meg nem tudja hova tenni őket. A gyereket is körülbelül így fogja majd lepasszolni mikor már unja a banánt . Pedig nem egy csomag! Elég szomorú, hogy így kellett csalódnom benne, hogy milyen felelőtlen is valójában így 20 éves legjobb barátság után... Ezek után atgondolok mindent vele kapcsolatban
2020. jan. 11. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!