Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan érthetnem meg vele...

Hogyan érthetnem meg vele hogy nekem is ugyanolyan nehéz?

Figyelt kérdés

Parommal tavkapcsolatban vagyunk de nagyon komolyan gondoljuk. Annyira hogy költözés eljegyzes is szoba kerult. Tudni kell anya nem kedveli a páromat (igyekszik jofej lenni de tudom mit.gondol..). Sajnos az utóbbi 2-3 évben észrevettem hogy anya egyre jobban ragaszkodik hozzam. Múltkor is összevesztem vele egy gyerekes témán, es ott döbbentem le amikor azt mondta ha kell agyon is ver de én itt fogok.örökre élni. Lehet a.hév nem tudom...

Párom fél hogy nem leszek képes választani ő es anyam között. En parommal akarok elni de érzem hogy amiket anya nekem mondott azok.fajnak. Volt 1 időszak amikor.parommal rengeteget veszeketunk akkor anya hajtotta h milyen energiavampir most.azt.érzem anya kezdi ezt...

Mit tanácsoltok? Tudom mit akarok de mivel tehetnem konnyebbe? :(

Telefonrol irtam.


2015. márc. 17. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Neked miért lenne nehéz? Ki akarna a szüleivel élni tartósan, ha már egyszer felnőtt? Ha jó is a kapcsolatuk, mindenki vágyik a függetlenségre.

Ne is akarj hazudni neki, hogy neked nehéz a költözés. Annak kell benne tudatosulnia, hogy egyáltalán nem nehéz, és ez így van rendjén. Az a nem természetes, ahogyan ő viselkedik.

2015. márc. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
mégis mi olyan nehéz? normális, egészséges mederben folyó életet folytatni? (=leválni a szülőkről mikor annak eljön az ideje)
2015. márc. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az élet rendje az, hogy felnövünk, önállóak leszünk, nem az hogy a szüleink nyakán maradunk és velük élünk szimbiózisban.

Az a szülő, aki a gyerekét tekinti a társának, beteg, valami hiányzik az életéből, amin Te nem tudsz segíteni. Aki még zsarolja is érzelmileg emiatt a gyerekét, az meg nemcsak beteg, de egy végletekig önző, besavanyodott szemétláda, aki képes a saját kényelméért és komfortérzetéért tönkretenni a gyerekét, megfosztva őt a normális emberi létezés és kapcsolatteremtés lehetőségétől.

Mivel tehetnéd könnyebbé? Semmivel! Anyádnak kellene annyira felnőttként viselkednie, és kevésbé önzővé válnia, hogy felfogja, hogy nem az ő társa vagy, nem azért vagy ezen a világon, hogy az ő szoknyáján ülj a halála napjáig. Ezen te nem tudsz változtatni, csak ő tudna.

2015. márc. 18. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!