Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan érthetném meg a Máriati...

Hogyan érthetném meg a Máriatiszteletet? Megérteni akarom nem feltétlen egyet érteni vele, szóval a protestánsok most kíméljék az ujjaikat. (kifejtem alább)

Figyelt kérdés

Szóval engem érdekel mindenféle vallás, filozófia, politikai eszme, és egyéb ami az embereket meghatározza, meg akarom érteni a dolgokat, még ha nem is feltétlenül értek velük egyet, igyekszem valamennyire belülről vizsgálni, pl voltam focimeccsen is meg utána balhézni ,hogy megértsem a futballhuliganizmust.


Én amúgy protestáns keresztény vagyok.


A katolikusok máriakutuszát baromira nem értem, egyszerűen nem jön át, voltam az összes máriás ünnepen misén, van egy kisebb könyvtáram a témáról, írtam már ki kérdést, hogy a katolikusoknak mi ebben olyan jó, katolikus ismerőseimet is megkérdeztem, voltam zarándoklaton, hátha a kegyhelyeket látva majd átjön a dolog.


Olvastam egy könyvet amiben egy volt protestáns lelkész meséli el ,hogyan lett katolikus, azt írta a máriatiszteleten úgy jutott túl ,hogy imádkozott, hogy Isten bocsásson meg neki ha most rosszat tesz, ő csak az igazságot keresi, aztán imádkozott, hogy ha Mária valóban olyan mint a katolikusok mondják akkor segítsen ,hogy ezt ő felismerje, aztán elmondta a rózsafüzért, na ezt én is megcsináltam, de megintcsak semmi, mikor életemben először imádkoztam(18 évesen), úgy éreztem bár elég bizonytalanul, hogy valóban valakihez beszélek aki talán ott van talán nincs, a rózsafüzér közben viszont nem tudtam túljutni azon ,hogy csak mechanikusan mondom a dolgot, és ez nem jut el senkihez.


Szóval szerintetek mit kéne tenni?


2015. máj. 26. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem túlbonyolítod. Én katolikus vagyok, Máriát tiszteljük, mert ő Jézus anyja. Ha valakit szeretsz, akkor azt is szereted, aki neki fontos, nyilván Jézusnak is, mint minden embernek az életében kiemelt helyen volt az édesanyja. (lásd a keresztre feszítéskor is) Ezt talán így lehet a leghétköznapibb módon megfogalmazni. Kicsit teológiásabban: Máriában testesült meg az Ige, ehhez kellett az ő akarata, igenje is.

Mit kéne tenni? - Nem kell erőltetni. Vannak, akiknek ez közelebb áll a lelkéhez, van, akinek nem. A Katolikus Egyházban nagyon sok szent van. Közöttük is van, aki hozzám közelebb áll, van, aki kevésbé. Sokan pl. nagyon kedvelik Szent Fausztina nővér imádságait, engem annyira nem fogott meg. Meg kell találni azt, ami igazán megérint.

2015. máj. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem megértened kellene, hanem személyessé tenni, mint amúgy minden mást az Egyházban (gyónás, Eukarisztia, stb). De persze a teológiai hátteret is alaposan érdemes átnézni.


Nekem mindez az üdvözlégyen keresztül ment: a szöveg első fele az angyal köszöntése a bibliából. A második fele egy kérés, hogy imádkozzon értünk, ezt csak akkor érted meg, ha utánanézel, mi az a szentek közössége.


A szöveg közepén Jézus áll, ami nem véletlen:


"Üdvözlégy, Mária, kegyelemmel teljes! Az Úr van teveled. Áldott vagy te az asszonyok között, és áldott a te méhednek gyümölcse, JÉZUS. Asszonyunk, Szűz Mária, Istennek szent anyja, imádkozzál érettünk, bűnösökért, most és halálunk óráján. Amen."


Az egész közepe és lényege Jézus, nem is Mária. És az egész imát úgy tettem személyessé, és egyben hangsúlyosabban jézusközpontúvá, hogy Jézus után mindig beszúrok egy Jézusra vonatkozó mondatot, pl:

.......Jézus, aki minden betegségünkből kigyógyított....

.......Jézus, aki ma is megihleti az életemet....

.......Jézus, aki ma is elküldi nekem a Szentlelket....

stb


jó dolog így is elmélkedni Krisztusról.

2015. júl. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!