Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Cickafark-palástfű tapasztalat?!

Cickafark-palástfű tapasztalat?!

Figyelt kérdés
Elsősorban tapasztalatokat várok! Nekem nincs gond a ciklusommal, kipróbálnám ezt a kúrát, viszont félek, hogy összekuszál... 5 hónapja próbálkozunk
2020. jan. 15. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én annak idején tudatlanul vágtam bele. Úgy gondoltam 31-33 napos ciklus hosszú és rendszertelennek minősül (ma már tudom, hogy 24-nél rövidebb, vagy 37-nél hosszabb ciklus számít orvosilag rendszertelennek, ha pedig néha 28 néha 33 az teljesen rendszeres normális) Gondoltam a tea majd segít kicsit rövidebb ciklusom lesz stb. Hát nekem még ki is tolta 36 napra... Alapvetően akkor még nem volt semmi gondom.


Ha megvannak a vizsgálatok, rendben vannak a hormonok, nincs pajzsmirigy gond (magas TSH pl.) nincs IR, akkor egy próbát megérhet, de ha valami ebből van nálad, akkor mindenképp orvossal egyeztetni kell, mert ugyan tea, de több idő egy általa elrontott ciklus helyreállítása. Nekem 3 ciklus kellett, hogy újra a régi legyen.


Nem vagyok ellene, csak tapasztalatból tudom, hogy a házi próbálkozásokkal az ember csak az időt húzza. Persze van akinek sikerül 2 cikluson belül teherbe esni, de nem lehet tudni, hogy pl a tea nélkül is sikerült volna. Mindne esetre mi évet vártunk a babánkra, ebből 4 évig semmivel nem próbálkoztam, utána 2 évig mindennel, már csak boszorkányhoz nem fordultam... Majd mivel volt egy spontán terhességem, ami sajnos nem maradt meg, egy egy vérvétel alapján kiderült a gond, megfelelő dokihoz is kerültem és 3. hónapban terhes maradtam. Tehát tovább tartott a próbálkozás mindennel, mint egy megfelelő doki útmutatása :D


Bocsánat, hogy hosszú lettem és kitértem pár dologra, de tudom milyen az mikor az ember már türelmetlen és próbálkozna mindennel. Tehát az én személyes véleményem és tapasztalatom, hogy nem teázni meg méhpempőzni mkell meg venni a drága inofolicot, meg kutyámfülét, hanem dokihoz kell fordulni :)

2020. jan. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazán kedves vagy, köszönöm a válaszod, szívesen olvastam végig! Igazad van, türelmetlen vagyok, és nekem inkább a nem-felé húz a szivem, hogy kipróbáljam-e
2020. jan. 15. 09:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia, az én tapasztalatom az, hogy rendszeres, viszonylag okés ciklusomat olyan szinten összezavarta, hogy három hónapig egyáltalán nem volt peteérésem, és egyszer 21, egyszer pedig 20 napra jött meg. Utána lett peteérésem, amikor abbahagytam, de nagyon későn, 23-24-25. nap környékén. Mostanra állt helyre viszonylag. Nekem tehát nagyon rosszat tett, és nem javaslom...
2020. jan. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pfuuuu utolsó! Na pontosan ettol tartok én is! Koszonom szepen a valaszod, remelem azota mar babas vagy?! 🙏🏻
2020. jan. 15. 09:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát még nem, mert még csak most állt helyre teljesen a ciklusom :) az előző pár hónapot bele se számolom a próbálkozásba, mert esély se volt... de köszönöm, nemsokára biztos összejön nekünk is és nektek is :)

Nekem Femibiont javasoltak a szokásos multivitamin mellé (Actival), plusz Omega-3. A párom a D3-vitamint szedi most mellette. Meglátjuk :)

2020. jan. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem segített. Napi 2 szem E-vitamint is szedtem mellé.
2020. jan. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, és Neked hibátlan ciklusod volt?!

Ment a zöld kéz mindenkinek :)

2020. jan. 15. 14:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, nekem olyan 35 napos, másfél hétig barnázós, 2 napig vérzős. 😕
2020. jan. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8-as értem, koszonom :) nekem teljesen rendben van a ciklus, pont ezert felek belevagni
2020. jan. 15. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!