Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 30 feletti nők akik mostanában...

30 feletti nők akik mostanában döntöttétek el hogy jöhet a baba, nem stresszeltem a korotok miatt?

Figyelt kérdés

Úgy hozta a sors, hogy 33 évesen döntöttük el a párommal, hogy jöhet a baba / 2 éves kapcsolat után/ és most fél év próbálkozás és a 34. szülinapomhoz egyre közeledve teljesen kétségbeestem és bepánikoltam, hogy mi lesz ha kifutok az időből.

Ráadásul mindenhonnan azt hallgatom, hogy benne vagy már a korban, mikorra tervezizek , már lassan kifutsz az időből szóval a környezetem, és az egész világ ezt szajkózza felém és a velem egykorú nők felé, hogy kifutunk az időből, de ettől nem fog gyorsabban jönni az a baba.

Ti hogy élitek meg????

Ráadásul a környezetemben több olyat is hallottam akiknek 2.-3. hónapban összejött, pedig nem szedtek se vitamint semmit.

Én már a tervezés előtt elkezdtem szedni a terhesvitaminokat, sőt a párom is issza a Folandrol port a biztonság kedvéért és mielőtt belevágtunk volna, elmentünk nőgyógyáaszhoz aki mindent rendben talált és ennek ellenére mégsem jött eddig össze.

Azt sem mondhatnám, hogy annyira rástresszeltem, mert az első 2 hónapban még majndem hogy félve néztem meg a teszteket , mert egy picit be voltam parázva ettől az egésztől.

Sokat segítene ha elmesélnétek ti hogy élitek meg a várakozást?

Normális, hogy egy idő után ennyire rástresszel még az is aki előtte nem stresszelt rajta folyton?

Vagy csak a közelgő szültesénapom miatt lehet?

Mintha most döbbentem volna rá , hogy mennyire elkéstem már ezzel az egésszel, de ha visszafordíthatnám az időt sem tudnám másképp csinálni, mert el nem tudom képzelni, hogy erőszakosan keresnék egy férfit csak azért, hogy gyorsan teherbe essek..

egyszerűen így alakult és mindig is úgy éreztem, hogy a párom jókor jött mert valószínűleg addigra voltam csak felkészülve egy új kapcsolatra.



2020. jan. 16. 20:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%
De, stresszelek. 35 vagyok. Tudom, hogy a saját életem szempontjából nem vagyok elkésve és most van itt az ideje, viszont azzal is, hogy a biológia szempontjából viszont nem most van itt az ideje, hanem előbb lett volna. Viszont mit csináljak, köttessem el magam? Megpróbáljuk, lesz ami lesz, minden vizsgálatot elvégeztetek, ha összejön, aztán csak csinálom.
2020. jan. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%

Én 33 vagyok es 10 hónapha nem estem teherbe...már nagyon rá vagyok parázva,hogy vmi baj lehet:(

Márciusban kezdem a kivizsgálásokat.De bárcsak addig sikerülne vmi csoda folytán!!!De már nem bízom benne,mert ha minden rendben lenne sztem már sikerülnie kellett volna

2020. jan. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan hölgyeim. A harmincas évek mèg nagyon jók gyerekvàllalásra. Nővérkém 34 éves van egy 9 éves gyereke. A kissràc akar egy tesót mindenképpen. Mondtam nővérkémnek, hogy gondold àt, a férjével jól àllnak anyagilag. Azt mondja, hogy "öreg" hozzà. Mondtam neki, hogy egyáltalàn nem vagy mèg öreg. A másik véglet azok az 50 fele erősen közelítő hölgyek, akik szülni akarnak, és ha megmondja nekik az őszintét az ember, hogy 48 èvesen pici babához màr öregek, akkor vérig vannak sértődve.
2020. jan. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat, azért némileg megnyugtató.

Aki írtad, hogy attól félsz, hogy valami nincs rendben mert akkor már összejött volna, én is ettől tartok.

Pedig tudom, hogy azért akár egy év is normálisnak számít.

És hát igen , ha 25 lennék és fél éve nem jönne a baba, akkor nem stresszelnék ennyire, de így hogy 34 leszek és nem jön már azért sokkal aggasztóbb.

De nagyon szépen köszönöm a válaszokat, tényleg sokat segít, hogy azért itt is sokan azt gondoljátok, hogy azért még nincs annyira elkésve az ember..:)

2020. jan. 17. 21:10
 15/18 anonim ***** válasza:
81%
33 évesen úgy érzed elkéstél és idős vagy a gyermekvállaláshot? 😳 na ne már, ugye csak viccelsz!!
2020. jan. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
utolsó nagyon köszönöm. Ha a környezetem nem sújkolná belém,hogy lassan kifutok az időből akkor talán nem stresszelném magam annyira.
2020. jan. 18. 05:17
 17/18 anonim ***** válasza:

Figyelj igazából semmi sem állít meg attól hogy bejelentkezz egy meddőségibe, úgyse 1 hét múlvára adnak időpontot hanem hónapokra előre... És azt mondod hogy 1 éve próbálkoztok. Na bumm. Ott úgyis tanácsadással és egy rakat vizsgálattal kezdenek, ha jól tudom.


Egy barátnőmnek mondták meg fiatalon hogy ne is álmodjon gyerekről. Ha jól emlékszem a 30-as éveiket próbálkozással töltötték, végül a meddőségire mentek ők is. 2 sikertelen inszem után végre mehetett a lombik, ekkőr ő már 38 éves volt. Szerencsére elsőre sikerült, nagyon cuki a kislánya, és még szeretne.

Nagyon fitt, fiatalos, meg nem mondanád hogy 40 lesz lassan. Terhessége alatt totálisan egészséges volt, dolgozott, alig hízott, vigyázott magára eszméletlenül.

Ma már annyi minden lehetséges, drukkolok neked!

2020. jan. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
En is 33 vagyok, mi mar sajnos 3 eve probalkozunk. Most varjuk az idopontot a meddosegibe. Eddig ugy voltunk vele, hogy talan 30 felett kicsit tobb ido kell,igy csak altalanos vizsgalatokra mentunk, hormonsor stb. ahol mindent rendben talaltak. Most kiderult, hogy a paromnal van gond, igy szuksegunk lesz orvosi segitsegre. Mostanaban en is kezdek nagyon parazni a korom miatt. Foleg, hogy mi tobb gyereket terveztunk, es mostanra kellene mar a masodikat varnom. Eleg nehezen viselem.
2020. jan. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!