Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik tudatosan tervezték a...

Akik tudatosan tervezték a babát, honnan tudtátok, hogy eljött az ideje - nem érzelmileg -?

Figyelt kérdés

Érzelmileg okés, hiszen azt mindenki maga érzi. De egyébként? Mihez "kötöttétek" a baba érkezését? Stabil munkahely? Saját ház, lakás? Egzisztencia?

A kérdés azért vetődött fel bennem, mert 27 éves vagyok, a párom 38,érzelmileg abszolút készen állunk a babavàllalàra, de úgy érezzük, hogy még nincs itt az ideje. Emiatt sokan, főleg a szüleink néznek ránk csúnyán, holott nem arról van szó, hogy nem szeretnénk babát, hanem arról, hogy milyen körülményeket szeretnénk biztosítani neki. Zajlik a házfelújítás, még legalább két év, mire minden készen lesz, én szeretnék még előtte dolgozni is - másfél éve vagyok a mostani munkahelyemen -, és szeretnénk anyagilag is a legjobbakat biztosítani a kicsinek.


2020. jan. 18. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sikerült lakást vásárolni, volt páromnak és nekem is stabil munkahelye és korban is aktuálisnak éreztük (bőven 30 felett mindketten).
2020. jan. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a saját lakás nagyon fontos volt, az albérletben olyan bizonytalan volt minden, a tulajdonos ha úgy gondolja egy hónap és viszlát. Spóroltunk is, örököltünk is, összejött egy saját ház. Nem egy palota, egy romhalmaz volt amikor megvettük, most újítjuk fel folyamatosa, de legalább a miénk. A munkahelyemről egész jól kapok csedet, a férjem rengeteget dolgoik, maszekol is. Megvan mindenünk ami egy gyerekhez kell szerencsére.
2020. jan. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Nekünk az esküvő volt a legfontosabb, onnantól jöhettek a gyerekek. Aztán a nagylányunk matekozott helyettünk is, mert mire megfogant (6 év), addigra megvolt a saját házunk is.
2020. jan. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk már volt egy saját (szerencsére hitelmentes) családi házunk. Csak mèg fel kellett újítani. 8 éve házasok voltunk. A férjemnek stabil munkahelye. Én 4 órában voltam bejelentve, de 8at dolgoztam. Ezen kellett változtatni. Úgyhogy felmondtam és a rendvédelemben helyezkedtem el. Ledolgoztam 1.5 évet és jöhetett a baba.
2020. jan. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Mi a saját tulajdonú lakáshoz kötöttük első sorban, előtte mi is albérletben laktunk, sokszor kellett költöznünk, mert a tulaj kitalálta, hogy mégis más tervei vannak a lakásával, ilyen körülmények közé nem mertem volna bevállalni a babát. Miután a lakás megvolt, nem kezdtünk el még egyből próbálkozni, én akkor még csak 24 éves voltam, előtte egy évvel kezdtem el dolgozni, szerettem volna azért egy kicsi tapasztalatot szerezni, meg stabilizálni az anyagi helyzetünket.

Aztán amikor egyszer, egy évvel később egy barátnőmmel beszélgettem, hogy úgy mégis, miért nem akarunk még babát, akkor elgondolkodtam, és őszintén nem tudtam újabb érvet felhozni, hogy mire várunk még. A nagy nyaralásaink megvoltak, lakás megvolt, autó megvolt, az anyagi stabilitás szintúgy, nyilván mindig van mit fokozni, mindig van mit csinálni a lakásban, új bútor, új autó, akármi, de azért az alapok megvoltak, amire építeni lehetett. Indokot mindig lehet találni, de én akkor nem tudtam zsigerből olyat mondani, ami akár egy kívülállót meggyőzött volna, nemhogy engem, aki pedig már lassanként egyébként is érzelmileg készen álltam volna a babára (a férjem nem kellett győzködni, ő 7 évvel idősebb nálam, ő már évekkel előbb ott tartott, hogy felőle jöhetne nyugodtan). Szóval én onnan tudtam, hogy "itt az idő". Plusz segítség volt, hogy közel egy évig próbálkoztunk a pozitív tesztig, annyi idő alatt még néhány utolsó pillanatra időzített dolgot elintéztünk, és már abszolút készen álltunk minden szempontból, mire elindult az úton. :)

2020. jan. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Jó munkahely mellett nekünk saját lakás és autó is szempont volt, páromnak nem volt jogosítványa még amikor összejöttünk, de amíg terhes voltam, meglett neki időközben. Ez azért fontos, mert vidéken lakunk, egy nagyon szép helyen ugyan, de a tömegközlekedés katasztrófa, ha pl. messzebb kell menni, mondjuk beteg lesz a gyerek, ügyelet csak 15 km-re van és ugye az ilyen ,,hirtelen belásasodik vagy elesik, stb." típusú gondok sosem nappal, rendelési időben jönnek, tapasztalat. Száz szónak is egy a vége, ha vidéken laksz, kell egy autó.
2020. jan. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

Saját lakás, házasság, jó munkahely, stabil, jó fizu mindkettőnknek hogy félre tudjunk tenni és a férjemnek ne kelljen halálra dolgoznia magát.

Fontos volt még hogy a hiteleinkből tudjunk lefaragni a gyerek előtt egy jó adagot.

Kocsi nem volt muszáj de most már örülünk hogy van és jól fog jönni.

Amúgy is, tavaly próbálkoztunk fél évig de az akkori munkahelyemet úgy megsínylette az egészségem, hogy esélytelen volt a teherbeesés, és muszáj volt váltanom is, szóval egy kicsit másra koncentráltunk, jó volt ez így.

Nemrég kezdtünk el megint próbálkozni, ha összejön-összejön alapon, de ha még várni kell, arra is van tervünk. :)

31-35 évesek vagyunk.

2020. jan. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!