Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti beavattátok a szülőket,...

Ti beavattátok a szülőket, hogy babát terveztek?

Figyelt kérdés

Anyukám a hétvégén konkrétan rákérdezett , hogy mi mikorra tervezzük, és hogy szedem e a gyógyszert , mondtam hogy nem. Nem akartam hazudni, de elmondani sem szerettem volna ,mert jobban éreztem volna magam ha titokban marad.

Namármost mivel hogy tudja, ma elmondtam hogy már néztünk nőgyógyászt meg hogy szedek vitaminokat, viszont egyre jobban kezdem bánni, hogy beavattam úgymond.

Babonás is vagyok kicsit, no meg már 4 hónapja próbálkozunk és eddig semmi.

Nagyon ne szeretném ha minden hónapban kérdezősködne , hogy na mi a helyzet vagy úgy egyáltalán.

Idegesít , hogy kiszedte belőlem, hogy mi a helyzet.

Mondjuk nyilvánvaló , meg anno mondtuk, hogy nem várunk vele sokáig de akkor is.

Most akkor ezentúl azt fogják lesni, hogy mikor esek teherbe?

Tényleg bánom már , hogy elmondtam.

Illetve egy barátnőmnek elmondtam , de csak azért mert épp a hétvégén közölte, hogy babát várnak.. úgy éreztem őt muszáj beavatnom, hogy mi is próbálkozunk.

Szóval a kérdésem arra irányul, hogy ti beavattok előtte bárkit a kis titkotokba?

Akár barátokat , akár családot..?

Ha igen , akkor nem bántátok meg?

amúgy főleg azért is nem örülök, mert az is lehet hogy évek múlva sem jön össze , hiszen mostanában úgy veszek észre nem jön hamar a gyermekáldás.

Sőt....sokan évekig próbálkoznak és semmi...szóval így meg aztán még inkább bánom, hogy elmondtam.

Ti hogy álltok ehhez a témához?

Csak én túlzom el??:D



2019. okt. 14. 16:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Mi még senkinek nem mondtuk, 4 hónapja próbálkozunk. Meglepetés lesz mindenki számára, ha sikerül. :)
2019. okt. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
Mi elmondtuk (de szerencsére nem is kellett sokat várni a nagyszülőknek és a barátoknak), úgy gondoltunk egy szűk családba és a barátok közt belefér, mivel nem voltak ellendrukkerek, inkább velünk együtt izgultak, mikor jön össze.
2019. okt. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Mi nem mondtuk el senkinek. Ez csak kettonkre tartozik. Így nem kell hallgatni őket hogy mi van már. Ha pedig sokáig tart összehozni, akkor nem sajnalkoznak, nem stresszelnek hulyesegekkel.
2019. okt. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
Nem mondtuk el senkinek, de nem is kérdeztek rá.
2019. okt. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
Nem mondtuk el senkinek, de rohadt idegesítő, ahogy lesik a szüleim, hogy iszok-e alkoholt. Szerintem ha teherbe esek, akkor is el fogom az elején játszani, hogy iszok, aztán valahogy kiöntöm, vagy nem tudom... ez a leselkedés megőrjít.
2019. okt. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

hát jah igazából talán mindegy is , hogy elmondjuk vagy nem ..egy idő után úgyis azt lesik, hogy na vajon most azért van rosszul mert terhes vagy szimplán elrontotta a gyomrát..:D

hát mondjuk az alkohol nálunk szerintem nem oszt nem szoroz , mert én fogok inni néha egy kis pohár borocskát ha úgy kívánom.

Nem tudom miért gondolják a nők, hogy az alkohol abszolút nem megengedett.

Sőt...a vörösbor (1dl) még egészséges is...!!

nyilván nem minden nap , de alkalmanként igenis egészséges, ha jól esik a kismamának, szóval pontozzon le aki akar, de én nem fogom sanyargatni magam, ha megkívánok egy kicsi pohárka sört vagy bort.

2019. okt. 14. 17:05
 7/21 anonim ***** válasza:
79%

Nem. Mert anyám szerint nekem nem szabadott volna gyereket szülni. Érdekes, hogy mindenhol dícsérik,milyen jól nevelt a nagy. A kicsi meg nyugodt.

Amugy neki nem szabadott volna szülni, de ez más dolog.

2019. okt. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%

Nem mondtuk el a szülőknek/nagyszülőknek. Így is folyamatosan kérdezik, hogy mikor lesz már gyerek, miért nem akarunk és miért halogatjuk...

5.hónapja próbálkozunk, most volt egy kémiai terhességem. Az a baj, nem tudom ha elmondanánk, hogy rajta vagyunk a "babaprojekten" akkor meg mindig arról faggatnának sikerült-e. Azt meg nem akarom, hogy sajnálkozzanak, ha esetleg sokat kell várni a babára.


29N

2019. okt. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%
#3 +1
2019. okt. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%
Amikor a tesót terveztük elmondtam anyukámnak. A 3. baba tervezését viszont nem, így is jobb, hogy ült amikor beavattam őket, hogy terhes vagyok😅
2019. okt. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!