Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség alatt lehet bölcsess...

Terhesség alatt lehet bölcsességfogat szájsebesszel kiműttetni?

Figyelt kérdés

Járt már valaki úgy, hogy várandósan ki kellett egy vagy több bölcsességfogát műttetni? Lehet eleve ilyenkor? A babára volt valamilyen hatással?

Nem vagyok terhes, de szeretnék babát. 3 bölcsességfogammal is elküldtek szájsebészetre műtétre, ami így hónapokat jelent, hogy túl legyek rajtuk. Ha valami hatással lenne a babára, akkor viszont addig nem próbálkoznék a teherbeeséssel. Bár, azt olvastam egyik fogászatni oldalon, hogy a 2. trimeszterben, ill. a 3. elején meg lehet csináltatni, éppen ezért szeretnèk tapasztalatokat, véleményeket, tanácsokat kérni. :) Előre is köszönöm segítségeteket! :)



2020. jan. 23. 22:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet terhesen is. Nem kell hónapokat várni, nekem négyet húztak ki, tb alapon, 1 hónapot kellett várnom. Az egyetlen, ami problémás terhesen az a röntgen, a húzáshoz használt érzéstelenítő nem jut át a magzatba, viszont antibiotikumot kell szedni utána, elvileg lehet azt is terhesen, de ha nem sürgős, akkor nem a terhesség idejére időzíteném, csináltasd meg előtte.
2020. jan. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
7%
Annyit érdemes erről tudni, hogy amit az anya érez azt a baba tízszeresen érzi, legyen az egy foghúzás, vagy egy korty alkohol.
2020. jan. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem szeretném a kettőt együtt, mármint vagy a terhesség, vagy a foghúzás. Csak azért érdekelne, mert ha mégis összejönne a baba, de közben meg muszáj lenne kiszedni a bölcsességfogaimat, akkor mi lenne? Egyébként szerencsére nem fájnak, simán várnék még velük (tudom, közben károsodhatnak). De azt hiszem az lenne a legjobb, ha előbb kiműttetem őket, aztán utána vállalnék babát.
2020. jan. 23. 23:18
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Két hete húzták ki a bölcsességfogamat, elromlott, irtózatos fájdalmaim voltak. Kihúzták, egy pillanat műve volt, nem is kellett hozzá szájsebészet, egy ügyes kezű magánorvos kikapta. Semmit sem éreztem, szuperül elérzéstelenítette. A babám és én is szuperül vagyunk (lekopogom). 28 hetes kismama vagyok.
2020. jan. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi előző válaszoló! :) Gondolkodom én is a magánorvoson, tudom, hogy ők is meg tudják csinálni, de így elég sokba kerülne, hogy 3-at is ki kell venni, ráadásul vezetni is most kezdtem el, arra is kell a pénz. De lehet, hogy legalább egyiket magánorvossal vetetem ki.

Amúgy mondta is, hogy a babának ettől nem lesz baja?

2020. jan. 24. 03:57
 6/16 anonim ***** válasza:
Nyilván nem ez az optimális idôszak a fogászati kezelésekre. De ha aggódsz, elôbb csináltasd meg a fogaidat és utána vállaljatok gyereket.
2020. jan. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire problémás. Az én bölcsességfogam a rágó fogam alatt nőtt. 7 hónapos terhes voltam ekkor, megjártam 2 magán klinikát ahonnan szépen eltanácsoltak, hogy majd menjek vissza ha megszültem. Pokoli volt. Én ennek fényében biztosan megcsináltanám még baba előtt.
2020. jan. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem 3 bölcsességfogam kattant meg terhesen, iszonyú fájdalommal kezdtek utat törni, de nem fértek ki. Hétről hétre kiszedegették őket. A fiamnak semmi baja.
2020. jan. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34 hetesen begyulladt, ki kellett húzni. Engem is riogatott a nőgyógyász, hogy megindulhat a szülés, de semmi extra nem történt. Fogat nekem olyan könnyen és gyorsan nem húztak ki, mint azt. Pedig borzasztó mély gyökerű fogaim vannak.
2020. jan. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A két alsó bölcsességfogam pont a rágófogaim alatt nőttek/nőnek, a fentire azt mondták, hogy "sima ügy lesz" (elvileg van helye). Sajnálom, hogy nem előbb mentem el, de úgy tudtam, hogy szoptatás alatt sem szabad kiszedetni, meg nem is fájtak/fájnak (lekopogom), és mégcsak a fogorvosoktól sem félek. Most a saját hülyeségem miatt várhatok még a babával.
2020. jan. 24. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!