Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt lehet bölcsess...

Terhesség alatt lehet bölcsességfogat kihúzni?

Figyelt kérdés
Pár hónapja elkezdett nőni az egyik bölcsességfogam, azt mondta a doki valószínű nem lesz neki hely, majd ki kell húzni. Közben terhes lettem, 7 hetes vagyok és a fogam egyik fele van kinz, a másik látszik, hogy az íny alatt van, az meg be van gyulladva, enni alig tudok. Azóta még orvosnál nem voltam, de gondolom érzéstelenítve lennék. Az árt a babának?
2018. máj. 9. 07:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A gyulladás is árt a babának. Tudnak helyi érzéstelenítőt adni, ami nem megy át. Inkább az utána való gyógyszerszedés a kérdéses, de ezt beszéld meg a dokival.
2018. máj. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kihúzni ki tudják, érzéstelenítő is mehet, antibiotikumot is lehet terhesen, mert bölcsességfognál általában azt adnak, de nem tudom első trimeszterben is szedheted-e. Ami inkább gond az a röntgen, van aki megcsinálja azt is, de erről megoszlanak a vélemények.
2018. máj. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Habár nem terhesen húztak nekem fogat, de már két bölcsesség fogtól megszabadítottak egy fentről, egy lentről.


A menete: előtte a számban egy fertőtlenítő szerrel öblögetnem kellett (ezt nem nyeled le), aztán lidokain szuri, majd kihúzták. Annyit mondtak, hogy ha fájna, akkor kapjak be egy fájdalom csillapítót. Nem kaptam antibiotikumot és semmit. Nem is volt rá szükség.


Az első húzásnál még fájdalomcsillapítót sem vettem be, mert nem volt rá szükség, azt a kis fájdalomnak nem nevezhető, furcsa érzést ki lehetett bírni, estére már nem is éreztem azt sem.

A 2. fognál pár órára a húzás után vettem be egyet, mert a fiam folyton nyaggatott és már szétment a fejem. Ha nem nyaggatott volna és tudok pihenni, akkor azt sem veszem be.


Szóval egyáltalán nem biztos az sem, hogy fájdalomcsillapítót kell bevenned, antibiotikumot meg pláne nem (nálam fel se merült, a doki nem is említette).

Az, meg hogy közlöd, hogy terhes vagy, tudják, hogy mit adjanak neked, mert van olyan érzéstelenítő meg egyéb cuccuk, amit terheseknek is beadhatnak. Egyedül a röntgen az, amit nem vállalnék be (ez inkább a fenti fogaknál necces, ha nincs), és akkor vakon húznak.

2018. máj. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fogpanorámánál adnak törzset védő ólomköpenyt.

De elsősorban a nőgyógyászodat kérdezd meg. Bár nem fogász, de az alapvető eljárásokkal, gyógyszerezéssel ő is tisztában van, így meg tudja mondani, hogy mi a teendő.

A "pontosan hogyan szedjük ki" rész lesz a fogorvosé.


Azt előzőleg kérdezd meg, hogy kisműtét (tehát kell-e íny felvágni és úgy kibányászni a fogat) vagy "sima" foghúzás. Más az eljárás a kettőnél. Nekem is van fekvő, félig kint levő bölcsességfogam - ezt pl. bódításban vagy altatásban tudják csak kiszedni, műtőasztalon. De a fog pontos helyzete miatt egyénenként eltérő a kezelés.

2018. máj. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!