Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire szokványos hogy nem...

Mennyire szokványos hogy nem a bölcsességfogat húzzák ki?

Figyelt kérdés

Kaptam beutalót sájszebészetre fogszabályzóval kapcsolatban -még nem kértem időpontot-, és azt mondta a fogorvosom hogy általában 4 darab 4-est húznak ki.(Ami alatt szerintem azt értette valószínűleg hogy 4, 13, 29, 20, nem?)

Kérdésemre miért, annyit válaszolt hogy akkor lesz hely a bölcsességfogaknak...


És én ezt most nem értem, nem annak lenne értelme, hogy a bölcsességeket húznák ki (jelen esetben gondolom műtenék, mert íny alatt vannak) és így megszűnne a torlódás, és vissza lehetne állítani a fogakat?


Remélem a fogszabis mást mond.

Mindenesetre nem értek hozzá, és csak a kiváncsiság hajt. Ebből ered a kérdés, hogy ez így mennyire szokott előfordulni?


2020. jan. 13. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezeket szokták kiszedni. A 4-eseket. Középről számolsz jobbra 4-et, balra 4-et. Ugyanez alul.
2020. jan. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát ez minden esetre meglepő számomra!

Én nem így képzeltem el.

Na mindegy, lesz ami lesz, a lényeg hogy ők úgyis tudják mit hogy kell :)

2020. jan. 13. 22:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, te milyen számozási rendszerre gondoltál ezen számú fogak alatt, de Magyarországon a 4-es fog, vagyis az első kisörlő 14,24, 34 és 44 lehet, az európai számozási rendszer szerint.

Aki nem fogszabályozó szakorvos, azt pedig nem célszerű fogszabályozásról kérdezni, ha fogorvos ha nem, mivel a fogszabályozás egy teljesen külön diszciplína, az általános fogorvosok nem sokat tudnak róla, és azt is elfelejtik. Abban nem mondott hülyeséget, hogy ÁLTALÁBAN a 4es fogakat húzzák, de nem azért, hogy legyen helye a bölcsnek, hanem a torlódás/szűkület/túlharapáshoz közel lévő fog eltávolításával szüntethető meg legkönnyebben a probléma, mivel az őrlő fogak testes elmozdítása nagyon bonyolult és nehéz, sokkal tovább tartana a kezelés (évekkel hosszabbítaná meg) és még akkor sem biztos, hogy minden hátrébb került. Ha a fő torlódás az elülső régióban van, logikus, hogy a hozzájuk legközelebb lévő, esztétikailag elhanyagolható fogat választják. A 4-es fog helyett akkor választanak másikat, ha a probléma hátul vagy hátul is fennáll, esetleg az 5ös fog amúgy is destruált és ne ép, egészséges fog legyen beáldozva, ha amúgy is van ott egy beteg. De persze annak a feltételnek itt is teljesülnie kell, hogy a probléma helyén legyen.

2020. jan. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jól látod a helyzetet, én is furcsállom hogy elsősorban azokat húznák ki neked. A helyedben én elmennék egy másik orvoshoz is véleményt kérni, illetve a fogszabályzóshoz is mielőtt még bármit is kihúzatnak veled. Elmondom az én esetem, hogy miért mondom ezt.


Nekem a két kettes metszőfogam állt ki elég rendesen, meg kicsit a szemfogaim is. Gyerekkorom óta kb 3-4 fogorvosnál voltam és mindegyik azt mondta hogy ki kell műteni a bölcsességfogaim és még a 4 db négyest is ha fogszabályzót akarok, mert nem férnek be a helyükre a kiálló fogaim.

Most 22 évesen találtam egy olyan fogszabályzós orvost aki azt mondta hogy hála istennek hogy nem szedettem ki a négyeseket, mert összeesett volna a fogívem és olyan mosolyom lett volna mint egy cápának. Csak a 4 bölcsességfogamat kellett kiműteni, egyébként foghúzás nélkül szabályozzuk most a fogam, és volt hely nekik mert simán bementek a helyükre.


Szóval áldom az eget hogy nem húzattam ki őket anno, csak egy olyan fogszabist kellett találnom aki anékül is meg tudja csinálni a mosolyom, hogy fogat húzzon

2020. jan. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!