Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek van okom aggódni...

Szerintetek van okom aggódni amiatt, hogy terhes vagyok (fogamzásgátlót szedek)?

Figyelt kérdés
Mindig ugyanabban az időben veszem be a tablettát, figyelek arra, hogyha más gyógyszert szedek mellette, vagy hányok, hasmenésem van, akkor óvszert használunk minden esetben. Többnyire nem is szokott belém élvezni a párom, ha nem használunk óvszert. Most a napokban elkaptam egy durva hányás- hasmenéses vírust, viszont december 25-én voltunk utoljára együtt a párommal ( tehát, amíg ezt a levelet szedtem nem is volt együttlét), azóta már volt egy menstruációm. Kedden kell majd megjönnie. Azt vettem észre, hogy kissé előredomborodik most a hasam, pedig napok óta alig eszem a betegség miatt. Kicsit aggódom, hogy terhes vagyok.

2020. jan. 25. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha terhes lennél, ilyen korán nem látszana.

Elég kevés az esélye...

2020. jan. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem inkabb csak fel vagy puffadva.
2020. jan. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A terhességnek nem ez az első jele. Ennyi idős terhesen még nem nő a has.
2020. jan. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy 4 hetes terhesen nem lenne még hasam, pont ezért fordult meg a fejemben, hogy “mi van, ha már több hónapos terhes vagyok?!”. A megvonásos vérzésem mondjuk minden hónapban a megszokott módon jelentkezett (megfelelő időben, ugyanolyan erősséggel, ugyanúgy 5-7 napig tartott). De már miben bízzon az ember, mikor folyton olvasom, hogy terhesek lettek fogamzásgátló mellett és meg is jött nekik stb.
2020. jan. 25. 14:08
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
akkor meg miért nem tesztelsz, hogyha aggódsz?
2020. jan. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz terhes, mivel a megvonásos vérzés nem igazi menstruáció, hanem a gyógyszer ,,csinálja". Tehát pusztán ebből kiindulva igen, lehetsz.

Viszont ha normálisan szedted, nincs okod aggodalomra.

Mindenesetre egy tesztet ellőhetsz, hogy megnyugodj.

2020. jan. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Itt a gyk-n mindenki fogamzásgátló mellett lesz terhes, meg mindenkinek kiszakad a gumija stb. A legtöbben kamuznak, hogy ne szóljanak be nekik, amiért felelőtlenek voltak és igazából nem védekeztek. A tabletta a legmegbízhatóbb fogamzásgátlási módszer, ha rendesen szeded, akkor szinte kizárt, hogy teherbe ess. Persze csinálhatsz egy tesztet, hogy megnyugodj.
2020. jan. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!