Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lett már valaki úgy terhes,...

Lett már valaki úgy terhes, hogy rendszeresen szedte a fogamzásgátlót, de többször fogyasztott rá alkoholt?

Figyelt kérdés
Nem hányt, nem ment a hasa, semmi, "csak" alkohol kíséretében vette be, ivott rá?

2020. jan. 5. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Nem tilos inni mellette. Jó sok gyerekem lett volna 20 éves korom körül, ha ez így működne.
2020. jan. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá hatással az alkohol, csak az antibiotikum, orbáncfű, gyulladáscsökkentők stb
2020. jan. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

Az alkohol nem befolyásolja.

De azért igen, vannak, akik előírásszerűen szedik, mégis teherbe esnek mellette, erről szól a Pearl-index - ez megmutatja, hogy az adott fogamzásgátlási módszert 1 évig használó nők közül hány % esett teherbe; előírásszerű használat esetén és a gyakorlatban általában elkövetett hibákkal tűzdelt használat esetén is.

A fogamzásgátló az egyik leghatékonyabb védekezési mód, de ennek is van "hibaszázaléka", ami előírásszerű használat esetén 0,5% alatt van.

2020. jan. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy van ilyen, mert ez a módszer sem ad 100%-os védelmet. A fogamzásgátló módszerek hatásfokát sajnos nem lehet teljesen pontosan mérni, hiszen aki a statisztikát csinálja, nem lehet benne biztos, hogy mi történt minden egyes teherbeesésnél. Sokan feledékenyek, nincs elég tudásuk, vagy nem szeretik bevallani, ha hibáztak, ezért könnyebb a fogamzásgátló módszert hibáztatni, és azt mondani, hogy nem ők rontották el. Ezért nem tudhatod pontosan, hogy hányan esnek teherbe tényleg szabályos fogamzásgátló szedés mellett.


Az biztos, hogy ha odafigyelve, rendesen szeded, akkor nagyon minimális az esély a terhességre, és az alkoholfogyasztás egyáltalán nem befolyásolja a hatását. Az alkohol mellékhatásai (feledékenység, hányás, hasmenés) viszont befolyásolhatják.

2020. jan. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Én tisztában lennék vele, hogy az én felelőtlenségem, ha esetleg teherbe estem mellette. De az alkoholfogyasztásról én is azt feltételeztem, hogy amíg nem okozza a tabletta hirtelen távozását valamely módon, addig nincs gond. Sajnos utána értesültem, hogy mivel ugyanazon az enzimrendszeren keresztül bomlik a kettő a májban, kiütheti, de én sem tudom mit gondoljak, nagyon megoszlanak a vélemények a témában. Emellett nagyon maximum 2 óra csúszásom volt a bevételben, de ha a 12 még elmegy a tájékoztató alapján, gondolom a 2 nem jelenthet sokat... Mellesleg a tájékoztató ki sem tér az alkoholra, kb 3x olvastam el. Bízom benne, hogy ha a grapefruit dzsúzt beleírták, csak szólnának az alkoholról is...
2020. jan. 5. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!