Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szeretnénk! Milyen...

Babát szeretnénk! Milyen vizsgálatok kellenének?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, fogamzásgátlót szedtem, melyet ebben a hónapban hagytam abba. A tabi előtt mindig rendszeresen jött meg, szerencsére semmilyen probléma nem volt.


A doki anno javasolta, hogy babával a tabi letételét követően 1-2 hónapot várjunk. Ez így is lesz.


Ilyenkor elegendő egy átlagos vizsgálat? Vagy mire lehet számítani? Milyen vizsgálatok kellenének?


Köszönöm mindenkinek a segítségét!


2020. febr. 1. 07:51
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem vizsgálat kell, szex.
2020. febr. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Konkrétan semmilyen, ha egy év próbálkozás után se jön össze a baba, akkor kell a kivizsgálás, addig felesleges. Rakszuresre menj ha aktuális, illetve fogászatra ha van lyukas vagy mondjuk huzasra váró fogad. Tedd rendbe őket, kiskonyvbe úgyis kell majd pecsét, legalább nem terhesen kell bíbelődni a fogaiddal. KB ennyi


Folsavat, e vitamint és magnéziumot kell szedni. Omega 3mal.

2020. febr. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. febr. 1. 08:18
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
Semmi nem szükséges, valóban az 1éves sikertelenség után javasolják a vizsgálatot, addig felesleges, ha egyebkent tabi előtt minden rendben volt. Érdemes a szervezetet felkészíteni, terhesvitamint sztm egyelore felesleges elkezdeni, Folsavat, B vitamin komplexet viszont ajánlott :)
2020. febr. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én meregtelenitettem előtte. Vérvételre mentem, fogászaton rendbe tettem a fogaimat, terhesség alatt a fogak sokkal jobban romlanak így ha van kétes,inkább ki vele. Mondom ezt azért mert a rendbe tétel ellenére 5 hónapos terhesen véstek... Nem kívánom senkinek. Plusz nogyogyaszaton is voltam higy minden oke-e. Én így éreztem jónak a felkészülést.
2020. febr. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, azért még hozzáteszem hogy nagyon örülök hogy más is ilyen felelősségteljesen készül a babára. Ügyes vagy!
2020. febr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elvileg 1 év sikertelen próbálkozást követően ajánlott belevágni a vizsgálatokba.

Ártani nem árt, ha elmész fogorvoshoz, nőgyógyászati szűrésre, esetleg laborba. Legalább célirányosan fel tudod készíteni a szervezeted vitaminokkal, nyomelemekkel. Nem butaság TSH szintet nézetni, amennyiben szükséges már próbálkozás előtt optimalizálni lehet a szintjét.

Folsavat nem ajánlom, jobban hasznosuló formáját (folát) viszont mindenképp, már most elkezdheted szedni, idegcsőzáródási rendellenesség ellen véd, amely a terhesség nagyon korai szakaszában zajlik, ezért fontos már a tervezéskor elkezdeni szedését.

+B12, D3, K2, E-vitamint is szedhetsz mellé.

Személy szerint GAL termékeket tudok ajánlani, ezek jól felszívódó, jól hasznosuló vitaminokkal, ásványi anyagokkal rendelkeznek.


29N

2020. febr. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21%

5-6: kibaxott felelősségteljes, aki csak azért megy fogorvoshoz megy nőgyógyászhoz, mert a férje már nem húz gumit.


Nőgyógyászhoz évente, fogorvoshoz félévente vagy szükség szerint megy az ember.

2020. febr. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyokos 8as kimondta,hogy nem jarok evente? Ezt te miből jósoltad ki? Nagyon lelkiszegeny lehetsz. Rögtön rosszra asszociálsz.

Nem rakszuresre értettem. Évközben is elmentem bármi lehet attól... Plusz a fogászat pedig mint tudjuk goc is lehet tünet nélkül.

2020. febr. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!