Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Jól gondolom, hogy ne hagyjam...

Jól gondolom, hogy ne hagyjam abba a norcolut szedését?

Figyelt kérdés

40.ciklusnapon írta fel a doki. El is kezdtem szedni,persze aznap negatívat teszteltem. Máskor is szedtem már,kb 2 nap szedés után már fájt a cicim,derekam,minden,ami egyébként is szokott lenni menzesz előtt.


Viszont már a 45.ciklusnapon vagyok,tünet nélkül. Ez kicsit gyanús lett,így délután csináltam tesztet,pozitív....

Kicsit rá idegeskedtem,5 éve nem jön a baba,erre pont most.

Tehát szedjem tovább igaz? (Hogy ne jöjjön meg) Dokim nincs hétfőig. De az aszisztensétől kaptam időpontot keddre.


2020. márc. 12. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerinten azonal hagyd abba a szedését.

Benne is van a betegtájékoztatóban, hogy nem szabad szedni, ha terhes vagy/terher lehetsz.

[link]


“ Ne szedje a Norcolut 5 mg tablettát

- ha serdülőkorban van,

- ha terhes, vagy ha úgy gondolja, hogy terhes lehet”

2020. márc. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ajj

Közben olvasgatok és ezt találtam:

[link]


De ha abbahagyom és elviszi a babát?

2020. márc. 12. 19:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem menj el a nőgyógyászati ügyeletre és beszélj ott orvossal.
2020. márc. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amúgy nekem is kellett ezt a tablettát szednem és minden attól rettegtem, hogy pont ez fog történni, de én ezt szerencsére megúsztam.

Remélem minden jó lesz.

2020. márc. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne hagyd abba, hanem holnap mennj dokihoz, ha nem a tied akkor is segítenie kell.
2020. márc. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Rendszeresen szedem ezt a gyógyszert. A doki mindig azt mondja, ha pozitív lesz a tesztem, azonnal menjek hozzá, mert a Norcolut helyett mást kell adnia, pl. Duphaston ( abba hagyni teljesen nem lehet ilyenkor a progeszteron pótlást, mert a Norcolut lényegében az).


Ha nem érhető el a dokid, akkor keresni kell olyat, akinél nincs időpont, vagy be kell menned a hozzád tartozó nőgyógyászati ambulanciàra.

2020. márc. 13. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mitől rettegsz 4-es? Mielőtt megjönne a Norcolut miatt, csinálni kell egy tesztet. Ha pozitív, akkor adnak más pótlást ehelyett. Enni az egész, semmi rettegni való nincs benne.
2020. márc. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!