Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mivel jár a petevezeték...

Mivel jár a petevezeték átjárhatósági vizsgálat? Illetve a petevezeték átfújás? Altatásban csinálják, éhgyomorra kell menni?

Figyelt kérdés
Akinek csináltak ilyet írja le, hogy milyen és fájdalmas -e! Laparoszkóposan csinálják?
2008. nov. 21. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem átjárhatósági vizsgálatot csináltak. Éhgyomorra kellett menni a kórházba, rendesen felvesznek, ágyat adnak. Nem altatásban csinálták. Egy ballonszarűséget vetenek be a méhüregbe és röntgen alatt feltöltik, miközben figyelik a petevezetéket és a méhet. Nekem szerencsére nem volt semmi gond, így átfújást nem kellett csinálni. Már ez is önmagában elég fájdalmas volt, de túl lehet élni, mert tudod, hogy mi a célja. A laparoszkópia szerintem az más vizsgálat.

Remélem nálad is minden rendben lesz, annyira nem szörnyű, de tudom csak mondani könnyű, hogy ne izgulj!

24 hetes kismami

2008. nov. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is csináltak ilyen vizsgálatot. Három napot votlam benn vele, ez a protokoll. Olyan érzés, mint mikor nagyon-nagyon görcsölsz, mert megjött. De nem tart soká. Én könnyedén vettem, inkább utána fájt egy fél órát. De túl fogod élni. Utána sikerült is teherbe esnem, ha esetleg ezért végezteted el Te is...

3hós kislány anyukája

2008. nov. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én ma voltam HSG-n. Fájdalmas volt, de csak pár percig, szóval abszolút ki lehet bírni, nem vészes! Picit szurkált utána, meg véreztem is (mindenképpen vigyél betétet!), de 2-3óra múlva hazaengedtek. Engem nem altattak, nem kaptam érzéstelenítőt sem, és nem kellett éhgyomorra menni. Először kitörölte a dr. egy jódos gézzel a hüvelyt, utána bevezette a katétert, majd adagolta a kontrasztanyagot. Kb.10perc alatt végeztünk is, ebből mondjuk 5perc volt nagyon kellemetlen.
2008. nov. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a héten voltam HSG vizsgálaton.Nem altattak,maga a vizsgálat 5 perc volt.Nekem nem fájt,csak kellemetlen volt.Amikor a kontrasztanyagot juttatták a méhembe akkor egy kis görcsöt éreztem.Utána egyből mentem haza.Ne félj,elviselhető!Két napig vérezgettem.Ja és betétet vigyél magaddal!
2008. nov. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a szomszédnak pont a héten csináltak! őt altatták,így semmit nem érzett,de utána pihi,mert fáj a hasa,meg a varrat!!!
2008. nov. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!