Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy és mikor mondjam el a...

Hogy és mikor mondjam el a főnökömnőmnek hogy teherbe estem? Most vagyok az 5. hétben.

Figyelt kérdés
Január közepétől új munkám van. Az interjún rákérdezett a főnöknő, hogy mikor szeretnék. Hát füllentettem, hogy csak 4-5 év múlva. Ha megmondtam volna az igazat, fel se vettek volna. Márpedig önkéntes munkanélküli nem akarok lenni. A főnöknőm azóta elégedett velem, dícsér. Sajnos ez egy összetett munkakör, júliusig tart a határozott szerződésem meg a próbaidő, csak azután kapnék határozatlant. Viszont akkor lennék az 5. hónapban. Akartam ezt a munkát nagyon, viszont a családalapítás nem megy könnyen. 2018. szeptemberétől próbálkozunk, tavaly májusban volt egy missed ab-om, azóta csak most sikerült. Az új munkahelyet meg nem akarom/akartam a családalapítás elé helyezni, hisz én már 32 éves vagyok, a férjem pedig 36. Viszont ez az a főnöknő, aki kérdezett a családalapításról. Mikor mondanátok el és hogy? Megvárnátok a határozatlan szerződést és csak utána vagy még előtte? Tudom, nem jó átvágni a munkáltatókat, de én is be szeretném biztosítani magam. A másik oldalon a munkáltató ugyanúgy átvághatja a munkásokat, hogy valami miatt kirúgja.

2020. márc. 25. 14:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

Hogyhogy munkahelyet váltottál?

Így is úgy is kellemetlen beszéltetés elé néztek. Átverni semmiképp ne verd át, hogy kezedben a határozatlan idejű szerződéssel, 5 hónapos terhesen közlöd, hogy na sziasztok. Legalább pár hónapot dolgoztál volna, szüneteltetve a babagyártást. A munkaadó szempontjából ez kiszúrás. Ezért törekedj a korrektségre. Biztosítsd, hogy dolgozol ameddig tudsz, nem mész rögtön táppénzre, és sietsz vissza majd ugyanoda dolgozni. Ja, meg hogy tényleg nem terveztétek, meglepetés baba.

2020. márc. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy kiszúrás lenne, de ha elmondom és a munkáltató nem ad határozatlan szerződést, akkor a munkáltató szúrna ki velem nemde? Vagy ő kiszúrhatna velem de én vele nem? Nem akartunk szünetelni, hisz így is csak gyógyszerekkel eshetek teherbe. Ha vártunk is volna két hónapot, ki mondta hogy akkor hirtelen teherbe estem volna? Igy se ment könnyen. A másik oldalon, mint ahogy irtam, nem akartam várni, már nem vagyok huszonéves. Azért van másik munkám, mert férjemmel más városb költöztünk. Itt jobb munkát kapott.
2020. márc. 25. 15:07
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Értem, érthető. Viszont mérlegelni kell, mert ha csak a ti érdekeiteket nézed, de amikor gyes után visszamennél dolgozni, a munkáltatónak kötelessége visszavenni, de 1-2 hónap múlva mondvacsinált okkal ki is rúghat, hogy neki sunyi munkavállaló nem kell.
2020. márc. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos már ott hibáztál, hogy először bemondtad a 4-5 évet. Mondhattad volna inkább, hogy neked nehéz teherbe esned, nem valószínű, hogy most történne meg. Dolgozni viszont szeretnél és ilyen meg olyan területen fejlődni. Aztán amikor elmondod, hogy titeket is meglepett, de sikerült és terhes vagy, talán képes lett volna, ha nem is örülni, de megértőbben fogadni.

5 hónapos terhességig nem tudod titkolni, vizsgálatokra, védőnőhöz kell majd járnod és ha ilyen nehezen jött össze, a veszélyeztetett terhes táppénz is esélyes lehet. Utóbbinál egyértelműen rajta van a táppénzes papíron, hogy miért nem mehetsz sehova több hétig, hónapig. Ezeket kevés munkáltató tolerálja. A rosszullétekről és az egyértelmű jelekről nem is beszélve.

Most inkább mondd el, mikor az orvos megerősíti és tud mondani valamit a közeli jövőről, amit a munkáltatónak is elmondhatsz. Például stabil terhesség és dolgozhatsz tovább vagy gyógyszeres kezelésekre kell majd menned, akármi. Ezzel könnyebb neki is terveznie. Persze ugyanúgy benne van, hogy nem hosszabítja meg a szerződésed, de ez már kivédhetetlen.

2020. márc. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Igazatok van, tudom én. Ez a válasz tőlem csak hasra csapásra jött. Egyáltalán nem voltam felkészülve erre a kérdésre. Tavaly a 10. hétben volt a missed ab műtétem. Fogalmam sincs, hogy van-e értelme elmondanom a 3. hónap előtt, hisz bármi lehet az első három hónapban. Mert ha megint elmegy akkor szerintem így se meg úgy se hosszabbítanak meg, mert tudnák, hogy próbálkozunk. Megvárnátok legalább ezt az első 3 hónapot vagy sem?
2020. márc. 25. 15:54
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos válaszától függ, mikor mondanám el. A teendők és az állapotod befolyásolják, mennyire érinti majd a munkaidődet a terhesgondozás. Ezek ismeretében szólnék. Ha gond van vagy lehet, akkor rögtön, ha viszont bírod, akkor kicsit később, mikor egyre biztosabb, hogy megmarad. Ebből már csak kicsit vagy nagyon rosszul jöhetsz ki. Csökkentsd a feszültséget, amennyire lehet.
2020. márc. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%
Én 3 hónap után mondanám el
2020. márc. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, mindenkinek ment a zöld
2020. márc. 25. 18:15
 9/21 anonim ***** válasza:
77%
En is megvarnam a helyedben a 3 honapot. En most tappenzen vagyok, szinten 5 hetes. Fonoknomnek irtam, hogy valszeg en mar nem fogok visszamenni meloba, de elotte termeszetesen mennen kell vizsgalatra (rontgen asszisztens vagyok, a sugarveszely miatt nem mehetek vissza). En kaptam egy szep kis uzit tole, h remeljem, marmint en, h nem vagyok terhes, mert o titi vegig rettegne a helyemben a 9 honapot, ez abszolut orultseg, mind meghalunk duma. Jo, hogy azt nem mondta, hogy vetessem el....Nyilvan en is tudom, h mennyire megszivtuk, de ezt azert erosnek erzem. En bizakodom, hogy Isten megsegit.
2020. márc. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
54%

nahát ejnye most miért bántjátok már a szerencsétlen kérdezőt?

basszus már eleve ott kezdődik , hogy milyen jogon mer ilyesmit kérdezni a főnökasszonyod???

mindenkinek a magánügye.

aki írja, hogy miért nem vártál még...mégis mire???

32 éves ...meddig várjon ? nem jön mindenkinek olyan könnyen össze, mint ahogy itt sokan gondolják.

Már bocsánat, de egy ilyen helzetben ha az ember őszinte, akkor nem veszik fel sehova..vagy itt mindenkinek ilyen jól megy anyagilag, hogy szépen el tudná mahát tartani?

meg amúgy is, ilyene nem szabad , nem illik rákérdezni m mert ezzel nagyon kellemetlen helyzetbe hozzák az embert.

Én sem tudom hogy illik az ilyesmit , de én eleve babonaságból sem szívesen mondanám el 3 hónapig, bár azt gondolom, hogy talán a munkáltatónak mégis illik elmondani, hogy legyen ideje felkészülni, keresni valakit.

Ez így korrekt.

Hogy mikor? hát őszintén nem tudom...talán 2.hónapban nem

tudom , hogy mikor illik.

Vagy esetleg nézz utána mi ennek a jogi háttere.

És semmiképpen ne szégyeéd magad az miatt , hogy épp most sikerült...

aki meg ilyenekkel riogat az sem normális.

Akkor ennyi erővel mindenki tolja el pár évvel még, bár az sem biztos, mert lehet addigra másik katasztrófa jön...

fel a fejjel, most ne foglalkozz mással, csak magaddal!!!

ez az első, nem vagy huszonéves!!!

Ne érdekeljen senki és semmi.

Azok a nők , akik régóta várnak átérzik a helyzeted.

Én sem vártam volna vele..

:)

majd írj, hogy mi a helyzet..)

2020. márc. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!