Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ebben a járványhelyzetben...

Ebben a járványhelyzetben babavállalás? Aki konzultált erről orvosával elmondaná a doki véleményét? Mit tanácsolt? Stb.

Figyelt kérdés
CSAK OLYAN VÁLASZOLJON AKI BESZÉLT ERRÖL A SAJÁT NŐGYÓGYÁSZÁVAL, SZÜLÉSZNÖJÉVEL! Nem vitaindítónak szánom a kérdést, hanem tapasztalatot szeretnék!

2020. márc. 27. 16:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
59%
Nagyjából 15 kérdés született erről az elmúlt napokban, keress vissza.
2020. márc. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%

Ha még pár hónapot így maradnak a dolgok, akkor én várnék a babavállalással.

Már ha csak azt nézem, hogy most minden ellátás körülményesebb. Menni kell pl. uh-ra, ha magánba szeretne járni az ember, akkor arra készülni kell, h. sok magánrendelő nem fogad beteget. Ergo a dokiddal kell lemeccselni, hogy hol tudna megnézni téged. A védőnők pl. a mi városunkban mostmár csak telefonon elérhetőek, személyes találkozó nincs, ergo a kiskönyvedet se tudják tölteni, csak majd egyszer..És még sorolhatnám mennyivel körülményesebb minden.. Akkor a fertőzés lehetőségéről ne is beszéljünk.. Szóval szerintem, ha az ember különösen parás és mondjuk első babája lenne, várjon.

2020. márc. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%
Az én magánorvosom bezárta a bazárt 2 hete. 53 éves. Online, ha nagyon kell elérhető, de a kismamáit átirányította az sztk-ba. A kórházban, ahol dolgozik most nem lehet fogadott orvos, mert a járványhelyzet miatt munkaidőn kívül nem tartózkodhat az épületben, és nem behívható. Ez nekem nem azt jelzi, hogy különösebben ajánlaná, hogy most próbáljanak a nők teherbe esni. Ha ajánlaná, gondolom nem csukta volna be a rendelését, mert egyébként nagyon népszerű volt, egymásnak adták a kilincset nála, fürtökben lógtak a váróban a kismamák. És annak ellenére is bezárt, hogy ez neki nagyon jövedelmező lehetett.
2020. márc. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
59%
És aki terhes csinálja vissza? Vháború idején, más járvány alatt is vàllaltak. Nem azt mondom, hogy vállaljon mindenki, de régen nem volt választás.
2020. márc. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
71%
En most nem vagyok terhes, de van egy szulesz-nogyogyasz baratnom. O azt mondta, nem lenne annak a helyében aki most terhes... Es hat en sem. Nezd meg ezt a cirkuszt, ami van a terhesgondozassal, a kotelezo vizsgalatokat alig lehet elvegeztetni, apas szules a torveny ellenere tobb helyen nincs, es ahogy itt is irjak, van, ahol mar sajat orvosod se lehet... Szerencsetlen kismamak, se a parjuk, se fogadott doki, az utolso szal biztonsagerzet is elveve toluk. Borzaszto. Ha most kene szulnom, biztos sik ideg lennek. Plane ha meg a hormonok is tombolnanak bennem. Kizart dolog, hogy en probalkoznek, amig ez le nem cseng.
2020. márc. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%
4: nyilvan aki terhes, az mar igy jart, hozza ki a helyzetbol, amit lehet. De akinek meg van valasztasa, az teljesen esszeru, ha ugy dont, hogy varhat meg a dolog, amig ez lecseng.
2020. márc. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
82%

Egyet ertek azokkal akik most nem vallalnank, feljebb szepen leirtak!

Sajnos van aki nem várhat, mint pl idosebb nok akik necces, hogy akar 1 evet is csusszanak, vagy barmi eletbe vago oka ha van. Most nalunk is leállt a project. A kerdesedet ertettem, nem beszeltem en sem orvossal,de annyira latvanyosan a kaosz, hogy ugy gondolom kerdeznunk sem kell.

Aki mar terhes, biztosan kihozza a legtobbet a helyzetbol, remelem azert megadatik nekik a nyugodt varandossag!

2020. márc. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%
Félidős terhes vagyok, aggódom is rendesen. Ha most előtte állnék, elhalasztanám későbbre.
2020. márc. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
73%
Nekem már csak a szülés van, de mindent odaadnek ha nem most kéne szülni. Igen, a férjem és az orvosom sem lesz ott. Még szerencse, hogy a második gyerek, így sem a szülésben, sem a csecsemő gondozásban nem vagyok kezdő. Ha valaki így viszi haza az elsőt, hogy sem a védőnő, se a gyerekorvos nem hívható házhoz, azt nem irigylem, és csak drukkolni tudok. Ha valaszthatnek nem most lennék terhes. Aki viszont még nem terhes, annak VAN választása. Azért mert régen kénytelenek voltak háború meg járvány alatt szülni, most nem muszáj. Aki meg olyan körülmények között akar, annak egészségére.
2020. márc. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Félidiős babás vagyok, nálunk szerencsére még minden megy a maga útján. Eleve SZTK-ba járok, nincs orvosom, genetikai uh-kat Istenhegyiben csináltattam, a héten volt a 18. heti uh, zökkenőmentesen lement. Ma voltam terhesgondozáson, akut eseteket és kismamákat fogadnak, rendben lement a terhesgondozás.

Jövőhéten ugyanitt megcsinálják a terheléses cukor vizsgálatot is. Őszintén, most gyorsabban és kevesebb várakozással megy minden mint az előző terhességemnél. Csak azért írom, hogy legyen itt egy pozitív példa is. Nem mindenhol van azért fejetlenség, legalábbis egyelőre.

2020. márc. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!